Facebook Google+ Twitter

Luks Orneta dominuje w województwie!

W pięknej aurze, 22 maja, na olsztyńskim Kortowie odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego LZS.

Zawodnicy klubu LUKS ORNETA po skończonych zawodach. / Fot. Piotr WoźniakW tych zawodach nie mogło zabraknąć zawodników z Ornety prowadzonych przez trenera Leszka Makowskiego, którzy w ostatnich tygodniach prezentują wysoką formę poprawiając swoje życiówki ze startu na start.

Mistrzostwa województwa LZS były kolejnym sprawdzianem formy dla przedstawicieli orneckiej lekkiej atletyki. Zawodnicy nie ukrywali przed startem, iż ich celem jest medal okraszony rekordem życiowym.

Szczególnie zmotywowany wydawał się Marcin Zrada będący ostatnio w wyśmienitej formie (22,73s na 200m, 35,89s na 300m) zdecydowanie widać było zaangażowanie. Marcin zaprezentował się na miarę swoich możliwości zajmując III miejsce na 100m z wynikiem 11,52s, poprawiając swoją życiówkę zajął pechowe IV miejsce w skoku w dal, osiągając wynik 6,20m, lecz w pełni zrewanżował się w sztafecie 4x100m wraz z Łukaszem Lamparskim, Pawłem Fridrychem oraz Marcinem Klukiem. Chłopaki rewelacyjnie spisali się wygrywając zawody z wynikiem 46,63.

Trzeba przyznać, iż jest to bardzo dobry rezultat zważywszy na absencję kluczowego zawodnika - Piotra Woźniaka - największego przegranego mistrzostw województwa. Piotr pomimo dolegliwości z mięśniem dwugłowym uda, pobiegł na 100m i osiągnął rezultat 11,91 biegnąc bardzo luźno uważając na nogę, 50 minut później przyszedł czas na królewski dystans 400m, z dużymi nadziejami i wiarą w sukces Piotr wystartował, biegł wyśmienicie, lecz po 350m musiał zejść gdyż stan mięśnia dwugłowego uda bardzo się pogorszył, uniemożliwiając dalszy bieg.

Kontuzja na tym etapie sezonu, na pewno nie napełnia optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski LZS oraz Mistrzostwami Polski Juniorów. Pomimo przeciwności losu Piotr zdradził nam, iż nie podda się i do końca będzie walczył z kontuzją, wierzy iż uda mu się szybko wyleczyć mięsień i wrócić do treningów na początku czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marcinku - moje serdeczne gratulacje za ostatnie Twoje wyniki.Co u Was słychać poza wspaniałymi rekordami?Jak tam Tata i Piotrek?Pozdrówka od Cioci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.