Facebook Google+ Twitter

Luksemburg: Rybacy odłowią więcej dorszy, mniej śledzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-19 07:31

Unijni ministrowie rolnictwa mają dziś ustalić limity połowowe na Bałtyku na przyszły rok - decyzję w tej sprawie podejmą na spotkaniu w Luksemburgu.

Wstępne propozycje Komisji Europejskiej przewidują zwiększenie limitów dorsza, co jest dobrą wiadomością dla polskich rybaków, natomiast zmniejszenie kwot połowowych śledzia.

Bruksela zaproponowała, by na Bałtyku Wschodnim, gdzie łowią przede wszystkim Polacy, limity dorsza zostały zwiększone o 15%. Tłumaczy, że stan zasobów w Bałtyku poprawił się. Wprawdzie to nie zwalnia naszych rybaków z kary nałożonej za przekroczenie limitów przed dwoma laty, zmuszającej ich do mniejszych połowów, ale powoduje, że ta kara jest mniej dotkliwa. Polsce to jednak nie wystarcza i jedzie do Luksemburga z żądaniem zwiększenia limitów do 25%.

Gorzej natomiast sytuacja wygląda z połowami śledzia. Według Komisji jego zasoby maleją w Bałtyku, zwłaszcza w zachodniej części. Dlatego Bruksela zaproponowała zmniejszenie kwot połowowych o 21%. Polska uważa, że to zbyt surowa propozycja i zgadza się tylko na 15-procentowe cięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.