Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28562 miejsce

Luksemburg wycofuje swojego żołnierza z Afganistanu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-01 07:05

Dowództwo Sił Zbrojnych Luksemburga wycofuje swojego żołnierza stacjonującego w Afganistanie. Przyczyną zamieszania jest złe traktowanie Luksemburczyka przez żołnierzy z Holandii i Belgii.

UWAGA! TO TEKST NIEPRAWDZIWY OPUBLIKOWANY Z OKAZJI 1 KWIETNIA, W RAMACH ZABAWY "ŁOWCY FAŁSZYWYCH NEWSÓW"

Dowództwo Sił Zbrojnych Luksemburga wycofuje swojego żołnierza stacjonującego w Afganistanie. Przyczyną zamieszania jest obraźliwe i pogardliwe traktowanie członka książęcych sił zbrojnych oddelegowanego przez Szef Sztabu Armii Luksemburga, gen. Gastona Reiniga, do pełnienia misji na Wschodzie.

Hans Ludwig, służy w strzeleckiej Kompanii D, Armii Luksemburga. Jednostka jest wkładem do sił NATO jako Luksemburska Kompania Rozpoznawcza. W Afganistanie, funkcjonuje w połączeniu z siłami Belgii i Holandii. 4 miesiące temu Ludwig przyleciał do Afganistanu, zmieniając swojego poprzednika. Kłopoty zaczęły się dwa miesiące później. Luksemburski żołnierz był przez współsłużących Belgów i Holendrów traktowany jako zabawny wariat, a nie jak profesjonalista.

W swoich raportach do dowództwa pisał, o docinkach i atmosferze utrudniającej mu wykonywanie swoich obowiązków. Miarka się przebrała, gdy jeden z żołnierzy nazwał Ludwiga "książęcym żołnierzykiem".

Reakcja dowództwa Sił Zbrojnych Luksemburga była niemal natychmiastowa - po otrzymaniu stosownych raportów gen. Reinig podjął decyzję o wycofaniu luksemburskiego kontyngentu z Afganistanu. W oficjalnym piśmie luksemburskiego dowództwa możemy przeczytać, że "siły książęce nie będą stacjonować tam gdzie się ich nie chce".

Sprawa wywołała zamieszanie w dowództwie NATO. Obecnie wymieniane są noty między dowódcami krajów Beneluxu. Żołnierz, który zachował się w sposób karygodny otrzymał dzień karceru.

Ubytek w stanie osobowym sił NATO w Afganistanie zostanie zlikwidowany dzięki pomocy Księstwa Andorry. Premier Jaume Bartumeu zapowiedział wysłanie krajowych sił zbrojnych w miejsce kontyngentu luksemburskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ściema redakcjo :))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prima Aprilis

Komentarz został ukrytyrozwiń

1 kwietnia - pierwszy materiał. Luksemburg ma co prawda siły zbrojne, jednak opisane wydarzenie nie miało miejsca. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.