Facebook Google+ Twitter

Luksusowa starość gen. Kiszczaka

Działacz komunistyczny odpowiedzialny za śmierć ludzi w kopalni "Wujek", skazany nie raz przez sąd - nigdy kary nie odbył. Czy polskie społeczeństwo pozwala na taką ochronę? Czy generał całe życie jest zbyt chory na karę?

Luksusowe osiedle nowych domów jednorodzinnych w Józefowie na linii otwockiej. Ulica Godebskiego zamieszkana jest przez ludzi sukcesu, mających spory majątek. Komunistyczny generał, Czesław Kiszczak, od lat mieszka w jednej z okazałych willi z wielkim ogrodem. Odbywa spacery po pięknym lesie i cieszy się z uroków życia. Tym bardziej, że nic mu nie grozi, mimo prawomocnych wyroków sądu. Wg ostatniego, generał miał iść do więzienia na 4 lata. Z powodu złego stanu zdrowia kary nie odbył.

Generał Kiszczak ma na sumieniu ogromną liczbę spraw - od śledzenia w Anglii żołnierzy Andersa w latach 40., poprzez strzały w kopalni Wujek, niszczenie dowodów swoich zbrodni, a także represje wobec setek osób spoza partii (np. wyrzucanie z pracy za posłanie dziecka do pierwszej komunii). W latach 80. utworzył listę tysięcy homoseksualistów, którym w efekcie również groziły sankcje. Życiorys Kiszczaka jest zatrważający, a najbardziej gorzkie wydaje się to, że dziś, w roku 2014, ten człowiek sadzi rabatki w ogrodzie i cieszy się nadal z uroków życia, czując się totalnie bezkarnym. W październiku 2013 roku skończył 88 lat. Każdy człowiek w takim wieku jest na coś chory. Jednak innych zbrodniarzy nikt nie pyta o stan zdrowia ani o wiek - po prostu się ich osądza, tak?

W kontekście kryzysu, spraw świadczeń dla niepełnosprawnych dzieci i wielu innych potrzeb Polski, sytuacja niektórych komunistycznych morderców jest godna uwagi. Staruszka chora na Alzheimera wynosząca sałatkę za 3 zł ze sklepu ma proces w sądzie. Może jednak społeczeństwo polskie będzie się domagać sprawiedliwości od sądów? Skoro staruszka nie jest zbyt chora na proces, może generał Kiszczak jednak mógłby przenieść się do więzienia?

Informacja z ostatnich tygodni jest taka, że Cz. Kiszczakowi podniesiono emeryturę do kwoty 8800 zł miesięcznie. Pozostaje tylko mnóstwo retorycznych pytań... Czy inni zabójcy i prześladowcy też tak wypoczywają na emeryturze? Dlaczego Cz. Kiszczak jest chroniony i przez kogo? Jaką karę poniósł i po co były te procesy sądowe?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.