Facebook Google+ Twitter

Luksusowe warunki odsiadki Breivika powodem protestu. Haker ukarany dotkliwiej niż morderca?

System penitencjarny państw skandynawskich uchodzi za najbardziej liberalny. Kością niezgody jest jednak, że morderca, Anders Breivik przebywa w warunkach lepszych od hackera i współzałożyciela The Pirate Bay, Gottfrida "Anakata" Svartholma.

Luksusowe warunki zapewniane przez więziennictwo w krajach skandynawskich jest niemalże przedmiotem zazdrości większości państw na świecie. Model resocjalizacji nie przystaje do potocznego wyobrażenia o życiu za murami. Rygoryzm dyscyplinarno-izolacyjny wydaje się być Gottfrid Svartholm ledwie odczuwalny. Ten sielankowy obraz poddano pod wątpliwość.

Duńczycy znani są przede wszystkim z daleko idącej tolerancji dla wszelakich poglądów i zrozumienia wobec jakichkolwiek problemów. Byle zgrzyt w tym niewielkim kraju zwraca uwagę Unii Europejskiej niczym barometr średniej społecznego samopoczucia. Jak donosi copenhagen_post, pojawili się orędownicy kampanii, która może zmusić do zastanowienia cały Stary Kontynent. Głównym bohaterem akcji jest Gottfrid Svartholm Warg, znany jako "Anakata". Szwedzki hacker i współzałożyciel The Pirate Bay przebywa w duńskim więzieniu od listopada ubiegłego roku. Wniosek o ekstradycję nie napotkał większych przeszkód. Dania oskarżyła Svartholma o przestępstwa komputerowe, w tym kradzież danych ubezpieczeń społecznych z państwowej bazy praw jazdy, zarządzanej przez IT CSC. Hacker należy do tych bardziej aktywnych. Przykładowo, w Szwecji dokonał spustoszenia w komputerach oddziału firmy Logica, międzynarodowego dostawcy usług informatycznych. Jednak tym razem nie umiejętności sprawiły, że skupił swoją osobą większą uwagę.

"Anakata" oczekuje na rozprawę w duńskim areszcie w Køge. Trzydziestoletni hacker nie może potwierdzić powszechnie panujących opinii o komforcie z jakim przywykło się kojarzyć skandynawskie jednostki penitencjarne. Osoby, które pomagają Szwedowi postanowiły zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że masowy morderca Anders Behring Breivik przebywa w warunkach nieporównanie lepszych. Porównano rygor w jakim bytuje na co dzień zbrodniarz z Norwegii z duńskim systemem więziennnictwa, które pilnuje Gottfrida Svartholma Warga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Breivik od początku stroił się w szaty wojującego męczennika sprawy białych ludzi kultury europejskiej. Oddałem pierwszy wystrzał w wojnie, którą musimy rozpocząć, aby przeżyć - oto jego przesłanie. Natomiast rozwiązanie jakie przewiduje nasz Drogi Przyjaciel - piewca łódzkich zabytków, jest równie prawdopodobne jak wzniesienie pomnika Mussoliniego w Rzymie albo zastosowanie jego zasady, że muzułmanie mogą mieć meczet w Rzymie tylko jeśli zezwolą na zbudowanie i działalność kościoła w Mekce Najpierw musiałoby dojść do wojny totalnej na Bliskim Wschodzie, czego nie wykluczam całkowicie, a także gwałtownej wymiany elit politycznych na Zachodzie. To też jest możliwe, ale... Nadal brzmi niczym powieść fantastyczna. Inna rzecz, że upadku radzieckiego komunizmu na dwadzieścia lat przed faktem nie przewidział nikt z wyjątkiem kilku najwybitniejszych umysłów Zachodu.

Co do świętych Rzymskiego Kościoła to Marku, oczywiście zgadzam się z twoim twierdzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Upadek naturalnej hierarchii wartości jest procesem trwającym już wieki.

Ty Grzegorzu (@Grzegorz Wasiluk Dzisiaj 09:39) wiesz, że mordercy różnej maści wynoszeni byli w przeszłości na piedestał, to dlaczego niby ten proces miałby już się zakończyć? Zatem, gdy BREIVIK będzie zrehabilitowany i zostanie parlamentarzystą, to nie powinno to aż tak bardzo dziwić obserwatora dzisiejszej polityki demokratycznego świata...

Jeżeli ktoś jest ciekawy, ilu zbrodniarzy wyniesiono na ołtarze, niech zainteresuje się życiorysami świętych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy kto się narazi władcca, tego świata , będzie surowiej karany niż ten który specjalnie im nie szkodzi , a ludzi jest na świecie coraz więcej i to zaczyna być problemem jak wyżywić cały świat , dla rządzących tego świata . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2014 12:13

Przypomina mi się "Symetria".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomity tekst ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można odnieść wrażenie, że ludobójca Breivik okazał się pożyteczny dla układu trzymającego władzę jako bezcenny argument propagandowy przeciw "skrajnej prawicy", natomiast okradający jego przedstawicieli "Anakata" ma dać odstraszający przykład. Jeśli tak, to jest to kolejny dowód na upadek naturalnej hierarchii wartości (w której złodziej zasługuje na łagodniejszą karę niż morderca) w republikach kolesiów. Z wnioskami końcowymi wypada jednak zaczekać na dalszy rozwój tej sprawy. Mam nadzieję, że Szanowny Pan Kolega będzie śledził jej ciąg dalszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.