Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2214 miejsce

Luksusowy pociąg relacji Moskwa - Paryż zatrzyma się w Warszawie

Luksusowy pociąg relacji Moskwa - Paryż w poniedziałek 12 grudnia o 23:39 zatrzyma się na dworcu Warszawa Wschodnia. Niestety, żaden ciekawski pasażer nie będzie mógł do niego wsiąść. Warszawa Wschodnia traktowana jako stacja techniczna.

 / Fot. W24Russian Railways, wypuszcza w trasę luksusowy pociąg relacji Moskwa-Paryż. Od 12 grudnia br.będzie kursował regularnie trzy razy w tygodniu. Pasażerowie będą dostawali śniadanie do swojego przedziału.

W skład tej relacji będą wchodziły m.in. trzy wagony klasy luksusowej, które będą wyposażone w przedziały jedno- oraz dwuosobowe. Będą w nich umywalki, toalety, natryski itp.

Lux-Pociąg należy do spółki rosyjskiej, czyli Russian Railways i to od tego przewoźnika zależy, na jakich stacjach zatrzymuje się pociąg w drodze do Paryża.

No to ruszamy!

Swój pierwszy kurs pociąg rozpocznie o godzinie 6 rano, kiedy opuści Dworzec Główny w Moskwie. Na stację Warszawa Wschodnia wjedzie o godzinie 23.39, ale żadna z osób, które będą na dworcu Warszawa Wschodnia, nie zwiedzi tego pociągu ani w Warszawie, ani na innej stacji w Polsce. Lux-Pociąg co prawda zatrzyma się na Wschodnim, ale ten przystanek traktowany będzie jako stacja techniczna. Pasażerowie składu będą mogli w tym czasie kupić sobie coś do jedzenia lub picia. Połączenie, które 12 grudnia br. uruchomi Russian Railways, będzie dostępne tylko dla bogatych osób.

PKP Intercity w międzynarodowej relacji

Husarz produkcji firmy Simens dla Polskich Kolei Państwowych - Intercity. / Fot. W24/Filip ChochółSpółka PKP Intercity wynajmuje Russian Railways najlepszą lokomotywę - Husarz, która przeciągnie skład od granicy z Białorusią aż do Berlina. Na stacji technicznej Warszawa Wschodnia zostanie do składu doczepiony wagon restauracyjny "Wars", aby pasażerowie korzystający z luksusowego pociągu, mogli zasmakować potraw z menu Polskich Kolei Państwowych. Nowością Warsu są dania śródziemnomorskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A już się ucieszyłam, że będę mogła jeździć pociągiem do Paryża. Ceny są zaporowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.