Facebook Google+ Twitter

Lumo Bjalistoko 2014

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-19 12:45

Lumo Bjalistoko jest pierwszym festiwalem w północno-wschodniej części kraju, dla którego światło jest głównym narzędziem metamorfoz przestrzeni miejskiej. Za jego pomocą pokażemy Wam jak piękny jest Białystok.

Rusza I edycja Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko!

Lumo Bjalistoko jest pierwszym festiwalem w północno-wschodniej części kraju, dla którego światło jest głównym narzędziem metamorfoz przestrzeni miejskiej. Za jego pomocą pokażemy Wam jak piękny jest Białystok.

Główną ideą Lumo jest ukazanie mniej znanej odmiany street artu wraz z różnorodnymi formami artystycznymi wykorzystującymi światło, które kreuje odbiór przestrzeni i wytwarza relację pomiędzy architekturą, człowiekiem i środowiskiem. Po zmroku światło wydobywa z cienia ukryte elementy, stając się tym samym przewodnikiem po naturze danej przestrzeni, która staje się plastyczna i łatwa do modelowania.

Pierwsza edycja Festiwalu odbędzie się 4 października 2014 roku w stolicy województwa podlaskiego – Białymstoku. Wszystkie zaplanowane atrakcje zostaną rozmieszczone w ścisłym centrum miasta, a swym przesłaniem i formą nawiążą do miejskiej przestrzeni oraz przyrody. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie.

Organizatorzy ogłaszają konkurs na opracowanie, wykonanie i prezentację instalacji artystycznych w ramach Festiwalu. Udział w nim mogą wziąć osoby pełnoletnie, które wykazują się wiedzą na ten temat oraz wyślą w terminie swoje prace konkursowe. Nabór prac konkursowych trwa od 13 sierpnia 2014 r do 7 września 2014 r Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia www.kreatywnepodlasie.pl oraz na profilu Festiwalu na Facebooku https://facebook.com/LumoBjalistoko.

http://goo.gl/h5MTcI - regulamin konkursu
http://goo.gl/4jlc8f - formularz zgłoszeniowy
http://goo.gl/M0Rk5I - mapa terenu Zapraszamy do udziału.
W razie pytań proszę kontaktować się pod nr tel. 883 479 709 lub drogą elektroniczną: makolenda94@gmail.com
(Małgorzata Kolenda)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.