Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15931 miejsce

"Luna. Wampir do wynajęcia" - najnowsza książka J.R. Raina

Samantha Moon to zwyczajna kobieta z przedmieść Fullerton. Matka dwojga dzieci, mężatka, gospodyni domowa. Kobieta cierpi jednak na pewną przypadłość, która nie jest zwykłą chorobą, opisywaną w podręcznikach...

Okładka książki / Fot. fot. materiały promocyjne WydawcyBohaterka to kolejna silna i zdecydowana postać kobieca, która daje radę facetom niczym Dr Jekyll i Mr Hyde o dwóch obliczach. Za dnia pani Samantha Moon, matka dwójki dzieci, gospodyni domowa, nocą przeistacza się w Lunę, walcząc ze złem na przedmieściach prowincjonalnego, amerykańskiego miasteczka, w którym mieszka. J.R. Rain udowadnia, że tematyka ciemnych sił rodem ze średniowiecza i wiktoriańskich powieści grozy ma rację bytu także współcześnie, tworząc całkiem sensowną opowieść o życiu współczesnego wampira, który w krew zaopatruje się w pobliskiej rzeźni, gdzieś na peryferiach Kalifornii.

Zastanawia mnie tylko dlaczego kobiety, będące głównymi bohaterkami kryminałów są tak męskie? Pani Moon uwielbia boks i nawet poci się jak mężczyzna. Do tego pewnością siebie zbija z tropu nawet największych twardzieli i chyba jest ładna, skoro mężczyźni rumienią się, gdy się uśmiecha, ukrywając pod grubą warstwą różu mroczną prawdę. Tylko rodzina wie o jej sekrecie. Za cenę wyrzeczenia się smaku sernika z malinami i lasagne z indykiem uzyskała zdolności, które świetnie sprawdzają się w jej pracy. Jest silniejsza i szybsza od zwykłego śmiertelnika.

Jak wiele innych bohaterek tego typu, chociaż doskonale radzi sobie w pracy, sfera uczuciowa jej życia pozostawia wiele do życzenia. Od kiedy się "to" stało, jej mąż zaczyna jej unikać.

Autor zdaje się dedykować tę książkę wszystkim tym niedocenianym kobietom, bohaterkom dnia codziennego, które zmagają się z obowiązkami, jakie narzuca im rola matki, żony, i gospodyni domowej. Czyżby więc wampirzyca była alter ego kobiety, którą zwyczajowo określamy w naszej kulturze kurą domową? Dlaczego nocą ujawnia się to co tłumione za dnia? Autor zdaje się nas ostrzegać "uwaga - pozory mylą". Książka J.R. Raina, byłego prywatnego detektywa to ciekawy kryminał, ze szczyptą czarnego humoru, unoszącego się znad oparów magii, okultyzmu i dawnych wierzeń. Nie jest łatwo być wampirem, tym bardziej w obecnych czasach, a do tego być także kobietą, żoną i matką dwójki dzieci jednocześnie...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.