Facebook Google+ Twitter

Lunatic soul Mariusza Dudy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-20 22:57

14 października na polskim rynku muzycznym pojawił się solowy projekt Mariusza Dudy, wokalisty i basisty zespołu Riverside. - Żeby nie było żadnych wątpliwości, Riverside ma się dobrze - zastrzega Duda na swojej oficjalnej stronie...

okładka albumu / Fot. -Riverside to zespół szczególny. Dotychczasowy dorobek artystyczny, mimo iż stosunkowo skromny (3 płyty), bezdyskusyjnie stawia jego członków w poczcie wybitnych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego. Wydawałoby się, że tworząc muzykę pokroju Riverside muzyk musi czuć się spełniony. Nic bardziej mylnego. Mariusz Duda udowodnił, iż jest artystą, który wciąż pragnie odkrywać coraz to bardziej fascynujące obszary muzyki eksperymentalnej.

„Miałem bardzo silną potrzebę wyciszenia się, a pewne ograniczenia stylistyczne uniemożliwiają mi granie w Riverside wszystkiego, na co mam ochotę.” Faktycznie. Wbrew spekulacjom prezentowany na Lunatic Soul materiał znacznie różni się od tego, który możemy usłyszeć na krążkach nagrywanych wraz z kolegami z zespołu.

Lunatic Soul należy docenić z wielu powodów. Na pierwszy plan wysuwa się niespotykana forma. Mamy tu do czynienia z miksturą składającą się z wielu gatunków, w tym muzyki etnicznej, alternatywy, a nawet ambientu. Co ciekawe, na albumie nie pojawia się ani jeden dźwięk gitary elektrycznej. Wszystko to sprawia, że przez muzykę przenika magia.

Każdy utwór przenosi nas w odrębny, oniryczny świat, a niebanalne teksty zmuszają do refleksji. Ich dominantę tematyczną najlepiej określa sam autor: „Poruszyłem na tym krążku bardzo życiowy problem, a mianowicie… śmierć. Wyszedł mi z tego koncept o podróży w zaświaty przepełniony refleksjami dotyczącymi przemijania i tego, co chcemy i czy w ogóle chcemy po sobie zostawić.” Duda w sposób niezwykły wpływa na emocje słuchacza. Wyzwala uczucia, doprowadza do melancholii i zadumy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.