Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

102043 miejsce

Łupkowy boom w kanadyjskiej prowincji Alberta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-07-15 06:58

George Michniewicz wystąpił w telewizyjnym reportażu o konsekwencjach prosperity w miejscu jego nowej pracy. Inżynier z Wrocławia zjechał pół świata, wiodąc żywot Nomada i doświadczając losu emigranta. Teraz rozpoczyna kolejny etap kariery.

http://www.globalnews.ca/video/alberta+city+bursts+with+boom+activity/video.html?v=2249606858#ixzz1yr2QCTZl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.07.2012 01:22

George' a Michniewicza mogli byśmy spytać o to, jak to naprawdę jest w praktyce z ropą i gazem w praktyce, nie w teorii. Mam za granicą prawdziwych ekspertów, inżynierów związanych z tą branżą. Dlaczego nie korzystamy z ich doświadczenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miłka
  • Miłka
  • 15.07.2012 19:54

Uderz w klawisz, a za chwilę pojawią się dwa Trolle, by mieszać we łbach - Wink i A. Chorążewicz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu od razu Rosja? Bo jest najbliżej? Zacytuję fragment artykułu z linku:

"słynny ZURA wraz ze Spudem Potockim oblatywał pierwszy skomputeryzowany odrzutowiec ponaddźwiękowy za oceanem - AVRO ARROW. Interwencja Stanów Zjednoczonych spowodowała klęskę programu budowy tego modelu samolotu i w konsekwencji upadek zakładów lotniczych z masowymi zwolnieniami. Takie były koszty uległości rządu Kanady"

Może to Amerykanom przeszkadzamy, a nie Rosji? A może dwa mocarstwa w ogóle dogadały się już (jak w przeszłości) na nasz temat za naszymi plecami i podzieliły między sobą strefy wpływów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 15.07.2012 19:22

Rosyjskie służby spec. jak i nasze, które działają na naszą niekorzyść bardzo się starają ,by nas zniewolić i zablokować. Silne lobby rosyjskie z agentami w Brukseli, już ostro gra, by nasz gaz łupkowy wybić nam z głowy.

Jest mnóstwo art. na ten temat w necie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.07.2012 18:29

Właśnie po to dałem ten ciekawy link, bo to są drugie co do wielkości złoża naftowe na świecie i najbogatsze miejsce do eksploracji łupków. Notabene metodę eksploatacji wymyślono w Kanadzie a nie w USA, skąd mamy brać ekspertów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 15.07.2012 14:52

W Kanadzie boom ,a w Polsce jakieś dziwne siły wspólnie z Gazpromem robią wszystko, by gaz łupkowy nam zablokować! Jak mawiał Jan Pietrak ktoś robi nam koło d.... by wszystkie czajniki, robiły na rzecz Gazpromu!

To mi śmierdzi zdradą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.07.2012 12:00

No i jeszcze podam pełny profil na Linkedin pod adresem http://ca.linkedin.com/in/georgemichniewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.07.2012 11:20

Drogi Pisarzu, jest to tylko link. Istnieje taka opcja w drabince prac od galerii po sążniste artykuły autorskie. Wskazałem natomiast link do artykułu, który napisałem o inżynierze Michniewiczu przed pięcioma laty. Polecam gorąco jego lekturę, jak również ten, który niebawem w tej witrynie zamieszczę. Niemniej jednak dziękuję za uwagę i korespondencję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisarz
  • pisarz
  • 15.07.2012 10:54

nie napracowałeś sie przy tym artykule