Facebook Google+ Twitter

Łuszczyca - choroba przemilczana

27 października w Katowicach odbędzie się konferencja organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę Psoriasis" pod tytułem: "Współczesne metody leczenia łuszczycy".

Konferencja odbędzie się w Katowicach w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych przy ul. Gallusa 10 sala nr 13. W programie przewidziano wykłady: "Psychodermatologia jako nowa dziedzina nauki"; "Wpływ dermokosmetyków na proces leczenia łuszczycy"; "Współczesne metody leczenia łuszczycy". Konferencja odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Łuszczycy.

Łuszczyca jest uwarunkowaną genetycznie, przewlekłą, nawracającą chorobą skóry. Objawem łuszczycy są płaskie grudki o wyraźnych brzegach w kolorze czerwono-brunatnym lub różowawym. Grudki te pokrywają
się nawarstwiającą się łuską. Choroba przebiega w sposób przewlekły z tendencją do samoistnego ustępowania i nawrotów. Łuszczyca jest jednym z najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych, oblicza się, że choruje na nią 2 do 4 procent populacji.

Ze względu na sposób występowania choroba uznawana jest za wstydliwą. Chorzy na łuszczycę ukrywają
ten fakt przed znajomymi, czy nawet rodziną. Jeszcze w XIX wieku chorobę mylono z trądem, a chorych na nią izolowano. Osoby chore na łuszczycę często w samotności walczą z objawami choroby. Stres wywołuje każde pojawienie się kolejnej krosty na skórze. Bardzo pomocne w tej sytuacji są istniejące różnego rodzaju strony www oraz fora internetowe, gdzie można wymienić się doświadczeniami, czy uzyskać wsparcie od innych chorych.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis" powstało z inicjatywy członków forum internetowego luszczyca.org.pl zrzeszającego osoby chore na tą chorobę. Ideałami przyświecającymi działalności Stowarzyszenia jest integrowanie środowiska osób chorych na łuszczycę, reprezentowanie interesów tych osób, informowanie społeczeństwa o problemach i potrzebach ludzi chorych, organizowanie wzajemnej pomocy oraz wsparcia, wymiana doświadczeń, a także organizowanie pomocy psychologicznej dla osób chorych, poradnictwa, szkoleń i warsztatów. Stowarzyszenie ma siedzibę w Bydgoszczy, niedługo planowane jest otworzenie oddziałów w kilku miastach w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety większość chorób jest uważana za...wstydliwe;-( a tym bardziej te widoczne!


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.10.2007 11:31

Łuszczyca jest jedną z bardziej dokuczliwych chorób. Faktycznie do tej pory zawsze było cicho na ten temat, bo chorzy się chowają, lekarze często bagatelizują. A ta choroba może zniszczyć człowiekowi psychikę!
Precz Łuszczyco!
Więcej takich konferencji, sympozjów, spotkań. Trzeba sprawy przedstawiać jasno i głośno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.