Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16938 miejsce

Luty z książką

W lutym Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku (ul. Targ Rakowy 5/6) zaprasza na kilka ciekawych spotkań z autorami książek.

Na pierwszy plan wysuwa się Grażyna Wolszczak i jej książka "Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą". Spotkanie z autorką odbędzie się 1 lutego (piątek) o godzinie 18.30 w czytelni głównej WiMBP.

6 lutego (środa) o godz. 11.00 w Filii nr 16 (ul. Dworska 27, Gdańsk-Brzeźno) odbędzie się spotkanie dla dzieci z Agnieszką Żelewską – ilustratorką i Roksaną Jędrzejewską Wróbel – autorką książek dla dzieci, pt. „Czy Czerwony Kapturek może zjeść wilka - czyli to, co wiemy i czego nie wiemy o baśniach”.

Natomiast na godz. 17, na promocję swojej ksiażki do Małej Galerii WiMBP zaprasza Roman Rosse autor "Bursztynowych opowieści". Publikacja jest zbiorem kilku opowiadań nawiązujących do pomorskich legend i skarbu Bałtyku - bursztynu. Autor jest nauczycielem, publicystą i literatem pochodzącym z Gdyni. Zadebiutował w 1972 roku w "Literaturze". Jego książki to m.in. "Legendy gdyńskie", "Medaliony - rewers" (dalsze losy bohaterów "Medalionów" Z. Nałkowskiej). Spotkanie z autorem poprowadzi Aleksandra Repeć-Batycka.

Ze Stefanem Chwinem będziemy mogli spotkać się już 8 lutego (piątek) o godz. 17 w Małej Galerii WiMBP. Spotkanie poprowadzi Jarosław Zalesiński (publicysta, szef działu kultury "Dziennika Bałtyckiego") w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Stefan Chwin urodził sie w 1949 roku, mieszka w Gdańsku, jest profesorem na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Kilka z jego publikacji to "Ludzie-skorpiony", "Krótka historia pewnego żartu", "Żona prezydenta" czy "Dolina Radości". Publikuje w prasie polskiej, niemieckiej, szwedzkiej i anglojęzycznej.

Z cyklu "książka dla Seniora" 11 lutego (poniedziałek) o godzinie 11.00 w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” (ul. Hoża 4) odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem gościć będziemy znaną gdańską autorkę Olgę Dębicką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.