Facebook Google+ Twitter

Luźna krytyka rozumu

Tak sobie czasem myślę / przez ten Rozum /, że Matka-Natura / jak kto woli - Bóg / zrobiła nam "stworzeniom" tęgiego psikusa, obdarzając nas-ludzi mózgiem wydatnie większym od tego u naszych współbraci-zwierząt. Bo z tego - same kłopoty.

Choćby takie fundamentalne pytanie - po co żyję ? Cała fauna i flora wie ! Pojawiam się, żeby rozmnożyć gatunek zgodnie z właściwą przyrodzie regułą przetrwania. Jak się rozmnożę - won ! I to jest logiczne. Stworzenie ludzkie, chociaż wyda potomka, upiera się, że jest jeszcze do czegoś Naturze / powiedzmy - Bogu / potrzebne. To przez ten większy mózg... I uwija się jak w ukropie, żeby czymś wytłumaczyć ten brak logicznego "zejścia". A to, że przynajmniej przez 80 lat musi być grzeczne i wierzące, bo podpada pod "sąd ostateczny" / zwierzę ma jednak lepiej /, a to, że ten długi okres bytowania trzeba koniecznie czymś wypełnić, no bo jak tak bez celu... I tak to powstały liczne cywilizacje ku wzajemnemu utrapieniu; nie tyle z potrzeby prokreacji, ile z mnożenia niepotrzebnych potrzeb.

Nie byłoby tego bałaganu, gdyby nie przyrost mózgu, a z nim i rozumu / chociaż nie u każdego dostatecznie /. Wychowałeś dziecko do matury - teraz won ! A wtedy - jak pięknie ! Nie trzeba ZUS-u i Radia Maryja, bo nie ma emerytów. Nie ma sędziwych autorytetów, bo nie ma kombatantów. Nie ma rozbudowanej służby zdrowia, pomników i tłoku... Nie ma nawet PIS-u, bo kto by to wymyślił przy mniejszym mózgu... Patrzę oto na moją suńkę, rozłożoną wygodnie na rudym dywanie i myślę sobie, że to może i lepiej, iż jej rozumek nie taki w końcu mały, ale jednak... Czy jest przez to bardziej szczęśliwa, niż emeryt co w krzakach popija z gwinta ? I jak właściwie jest z tym jego rozumem ? Chyba dałem czadu... Wygaście stos. Ja tak tylko gdybam... Bam, bam !

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: życie cel rozum


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiedy ja patrzę na swoją rudą sunię rozłożoną wygodnie na dywanie w ciapki, niejednokrotnie myślę, że fajnie byłoby się z nią zamienić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może podejść do tego w ten sposób: gdyby nie ten rozum, Pana sunia nie leżałaby sobie teraz szczęśliwa na rudym dywanie;) Chociaż ten argument ma krótkie nóżki, bo my, rozumni, potrafimy również krzywdzić braci mniejszych w sposób nie znany Naturze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.