Facebook Google+ Twitter

Lwi inwestor - czego mogą nauczyć nas lwy?

W królestwie zwierząt niekwestionowanym królem, stojącym wysoko ponad swymi podwładnymi, wzbudzającym powszechny szacunek (zazwyczaj dyktowany strachem), od tysięcy lat jest lew. Ten tytuł króla dżungli przywarł do lwów nie bez powodu.

Lwy umieją w strategię jak nikt inny. Są pewne siebie, ale z ogromnym depozytem cierpliwości, bezwzględne z nieprzeciętną inteligencją i nieordynarnymi, wyselekcjonowanymi umiejętnościami. Wreszcie lwy posiadają zmysł łowiectwa, który natura doskonaliła w nich przez miliony lat.
No dobrze, ale jak lwy mają się do kwestii chociażby wyrywkowo związanych z inwestycjami? Cóż, czy tego chcemy czy nie, profesjonalni traderzy wykazują sporo cech oraz zachowań właśnie z królami dżungli. By jednak wspiąć się na samą górę i zasłużyć na tytuł "króla marketingu" musimy uważniej przyglądnąć się sylwetce lwów i ich metodzie łowiectwa. W nich bowiem inwestorzy powinni upatrywać swój autorytet.

Siła nieugiętości


Lwy są nieugięte. Wykazują niezwykłą determinację w dążeniu do złapania swojej ofiary i nie poddają się, mimo pierwotnych niepowodzeń. Jasno wyznaczają sobie cel i nie poprzestaną, dopóki go nie osiągną.
Mówiąc językiem przedsiębiorcy po prostu musisz być równie bezwzględny w swoim podejściu do tradingu. Niech nie zniechęcą Cię początkowe niepowodzenia na polu twoich inwestycji. Taka łatwość rezygnacji z dalszego działania z pewnością nie jest cechą zwycięskiego tradera. Przesłanki jak "to wydaje się zbyt skomplikowane" czy "musiałbym poświęcić zbyt wiele czasu na naukę" również nie powinny zachęcać Cię do rezygnacji. Jeśli prawdziwe pragniesz uwolnić się od narzuconego Ci przez społeczeństwo wizerunku niewolnika pracy, musisz bezwzględnie, z niezachwianą postawą nauczyć się podstaw prawidłowego tradingu ,ponieważ sukces w inwestycjach jest jedynym sposobem na uwolnienie się od konieczności pracy.

Zaprzyjaźnij się z elastycznością


Lwy są elastyczne. Lwy nie wybrzydzają, dostosowują się do obecnych warunków, co uczyniło ich królami ewolucji. Jak wiemy, zgodnie z teorią Darwina zwycięskim gatunkiem jest ten, który potrafi przystosować się do warunków zmieniającego się środowiska. Wobec tego lwy polują na zdobycz, która akurat pojawi się w ich zasięgu. Czy będzie to impala, czy gazela, a nawet hipopotam czy słoń i niekiedy człowiek. Lwy nie mają w zwyczaju przysparzać sobie celowego głodu tylko dlatego, że zdobycz do której najbardziej się przyzwyczaił akurat nie znalazła się w granicach jego zasięgu. Lew znajdzie dla siebie nową zdobycz, a jeśli będzie zmuszony, zmieni swoje siedlisko na takie, które będzie obfitować w powszechne jedzenie.
Jako trader, musisz być zdolny wykazywać zdolność adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych, które przecież z natury wykazują labilność i brak perfekcji. Jeśli nie umiesz zmienić swojej strategii w oparciu o zmieniające się czynniki środowiska rynkowego (chociażby ceny akcji), niestety nie zabawisz na rynku zbyt długo.

Strategia i umiejętności ponad wszystko


Przyglądanie się strategii lwów oraz umiejętnościom, które wykazują podczas polowania, jest doprawdy czymś zjawiskowym i zupełnie unikatowym. Lwy przyswajają strategie polowania już jako maleńkie kocięta i od tamtego czasu nieprzerwanie szkolą się w tym fachu. Lwy nie gustują w strategiach hazardzistów, opierających się na losowości, ponieważ nie mogą pozwolić sobie na przypadkowość. Polowanie jest dla nich warunkiem przeżycia, nie może więc uwzględniać frywolnego "zdania się na los".
Przedsiębiorcy, wzorując się na zachowaniu królów dżungli, nie mogą ryzykować swoich pieniędzy na rynku ufając, że w ten sposób ugrają zysk. Profesjonalny trader wie, że jego przeżycie zależy od obrotu akcji, dlatego podejmuje jedynie strategiczne czynności, w oparciu o nabyte przez siebie umiejętności. Takie podejście jest esencją tradingu. Profesjonalnych traderów i królów dżungli łączy umiejętność strategii, którą wdrażają w swe działania konsekwentnie.
Jeśli zatem marzysz o zostaniu jednym z odnoszących sukces traderów, powinieneś przyswoić sobie te prawidłowe wzorce, gwarantujące powodzenie w postaci zysku.

Proste rozwiązania prostym sukcesem


Jednym z elementów zwycięskiej strategii lwów jest polowanie na najłatwiejsze zdobycze. Lwy do celu kroczą najłatwiejszymi ścieżkami, wybierając za swe ofiary najsłabsze zwierzęta -chore, słabe, leciwe lub bardzo młode. Dlaczego? Ponieważ najłatwiejsza ofiara gwarantuje największe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu, podobnie jak najbardziej oczywiste sygnały ceny akcji są największym prawdopodobieństwem dla tradera.

Jako price action trader musisz nauczyć się znajdywać łatwe do przeprowadzenia transakcje poprzez opanowanie jednego wzoru tradingu, a umieć wyłapać ten wzór, gdy będzie obecny na rynku. Oczywiście, nie możesz podążać za łatwymi akcjami będąc świadomym jak wyglądają i co różni je od chwilowego szumu marketingowego, dlatego niezwykle ważne jest, by nauczyć się jak rozpoznać te "łatwe" transakcje.

Rozwijaj się!


Ewolucja doskonaliła przez całe wieki mistrzowski instynkt lwów w podejmowaniu decyzji czy warto kontynuować działania w celu pozyskania konkretnej zdobyczy, czy może jednak nie tym razem. Ten instynkt jest ich własnością, cechą, z którą przyszły na świat, ale również częściowo warunkowany kształceniem za młodu, przeważnie od swych łowieckich matek.
Każdy człowiek rodzi się z pewnym unikalnym, różnym zestawem umiejętności, które czynią pewne predyspozycje lub wykluczenia dla naszego dopasowania się do rynku walutowego. Szczęśliwie dla nas, posiadamy wysoko rozwinięte umiejętności uczenia się, dzięki którym mamy możliwość rozwinięcia własnych zdolności inwestycyjnych, nawet jeśli natura nie obdarzyła mas naturalnym talentem do odnoszenia pasma powodzeń w tradingu. Brak pewnego kompletu umiejętności nie powinien być dla nas czynnikiem decydującym o niemożliwości zostania profesjonalnym inwestorem. Pamiętaj, musisz być jak lew! Wzorować się na jego strategii, cierpliwości, zdyscyplinowaniu, pewności. I chronić swój kapitał tardingowy.
Pozycja króla dżungli, sukces oraz długowieczność lwów to wszystkie elementy, które są wynikiem ich doskonałych łowieckich umiejętności. Jeśli pragniesz konsekwentnie uzyskiwać profity w swych inwestycjach, musisz nauczyć się myślenia strategicznego i wykorzystywać go podczas swych "łowów" na rynku.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Odwiedź http://forexrev.pl po więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.