Facebook Google+ Twitter

Lwów: Antykomunistyczna gra miejska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-23 09:06

We Lwowie rozpoczyna się dziś (23.08) miejska gra poświęcona opozycji antykomunistycznej. Polska i ukraińska młodzież będzie starała się odnaleźć jej ślady oraz wczuć się w rolę dysydentów.

Pierwszy etap gry odbył się na początku sierpnia w Gdańsku. 20 nastolatków z Polski i 20 z Ukrainy wspominało wydarzenia, do których doszło 20 lat temu w tym mieście. Młodzi ludzie odwiedzili Stocznię Gdańską oraz rozmawiali ze świadkami wydarzeń.

Pomysłodawczyni akcji, Anna Łazar z Instytutu Polskiego w Kijowie powiedziała Polskiemu Radiu, że głównym elementem było wczucie się w role opozycjonistów. Podobne zadanie stanie przed uczestnikami lwowskiej części gry ulicznej, choć będzie ona miała bardziej historyczny charakter. Na przykład na podstawie zdjęć młodzież będzie musiała odnaleźć miejsce, gdzie były demonstracje antykomunistyczne, czy przechowywano nielegalną prasę.

Anna Łazar z Instytutu Polskiego w Kijowie zwraca uwagę, że takie działania służą budowie porozumienia między młodymi Ukraińcami i Polakami: stoją one w opozycji do głośnego niedawno „Rajdu europejskimi śladami Stepana Bandery".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.