Facebook Google+ Twitter

Lwów dostanie Euro? Budowa stadionu się opóźnia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-10 15:14

Mer Lwowa Andrij Sadowy zapowiada, że przyspieszy budowę miejscowego stadionu. Jutro UEFA podejmie decyzję, czy w tym mieście odbędzie się Euro 2012.

Andrij Sadowy powiedział, że firma, która robiła ekspertyzę projektu, oceniła go pozytywnie. Muszą zostać wprowadzone nieznaczne poprawki. Pozwoli to na przyspieszenie prac. Mer Lwowa dodał, że miasto zrobiło, co można, aby jutrzejsza decyzja UEFA była pozytywna.

Tymczasem Iwan Fedorenko z Federacji Futbolu Ukrainy twierdzi, że budowa stadionu we Lwowie opóźnia się o pół roku w stosunku do planu. W poniedziałek przedstawiciel lwowskiej Rady Miejskiej przyznał, że grafik zmieniono i otwarcie stadionu przesunięto z końca 2010 roku na sierpień 2011.

Inwestycja finansowana jest z budżetów centralnego i lokalnego, podobnie jak modernizacja stadionu Olimpijskiego w Kijowie. Obiekt w Doniecku zbudowany za pieniądze prywatne został oddany w sierpniu, a w Charkowie w zeszłą sobotę. Była to wspólna inwestycja miejscowego biznesmena Ołeksandra Jarosławskiego, rządu oraz władz lokalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.