Facebook Google+ Twitter

Lwów: Rośnie liczba ofiar grypy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 10:04

W obwodzie lwowskim na Ukrainie nieustannie rośną liczby chorych na grypę oraz zmarłych wskutek powikłań pogrypowych. Choruje 100 tysięcy spośród 2,5 miliona mieszkańców tego położonego najbliżej Polski obwodu.

Według najnowszych danych, hospitalizowano 3 tysiące osób, do 37 wzrosła liczb śmiertelnych ofiar sezonowej grypy. Główny lekarz sanitarny Ukrainy Ołeksander Biłowoł powiedział w jednej ze stacji telewizyjnych, że na Ukrainie nie ma epidemii świńskiej grypy. W obwodzie lwowskim udało się potwierdzić jeden przypadek zachorowania na wirus A/H1N1 - w mieście Drohobycz.

Mer Lwowa Andrij Sadowy zapewnił, że władze miasta robią wszystko, by zmniejszyć skutki epidemii grypy. W tym celu wprowadziły obostrzenia sanitarne. Pracownicy służb epidemiologiczno-sanitarnych kontrolują bazary, sklepy i restauracje. Służby sprawdzają, czy pracownicy noszą maski ochronne i czy przestrzegają zaostrzonych norm sanitarnych.

W ciągu doby do zakładów służby zdrowia zgłasza się około tysiąca osób. Szpitale i kliniki pracują całodobowo. W transporcie chorych pogotowiu medycznemu pomagają bezpłatnie taksówkarze.
Wciąż problemem jest brak masek i leków przeciwgrypowych. Przed aptekami ustawiają się długie kolejki. Z powodu braku lekarstw, lwowianie leczą się domowymi metodami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.