Facebook Google+ Twitter

Lwów walczy z epidemią grypy. Będą kontrole w miejscach publicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 10:59

We Lwowie pracownicy służb epidemiologiczno-sanitarnych rozpoczynają kontrole na rynkach, w sklepach, restauracjach oraz innych miejscach publicznych. Celem kontroli ma być walka z epidemią grypy. Tymczasem ukraińskie władze oficjalnie przyznają, że tylko 1 z 60 ofiar grypy zmarła na typ choroby A/H1N1.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za politykę transportową, Antonio Tajani podczas konferencji prasowej na temat UE top 10 najlepszych zaleceń dla pasażerów w odniesieniu do ochrony przed wirusem A (H1N1) świńskiej grypy. / Fot. Wiktor Dąbkowski /PAPSłużby sanitarne będą sprawdzały we Lwowie, czy pracownicy mają na sobie maski ochronne i czy przestrzegają zaostrzonych norm sanitarnych. Spośród ukraińskich obwodów najwięcej osób zachorowało w obwodzie lwowskim. Zmarły tam 24 osoby, na grypę choruje ponad 70 tysięcy ludzi, hospitalizowano ponad tysiąc. We Lwowie wirusem grypy zaraziło się 16 tysięcy mieszkańców, z czego prawie połowa to dzieci. Wskutek pogrypowych powikłań we Lwowie zmarło 8 osób.

Do Lwowa dotarła pomoc humanitarna z Krakowa i Wrocławia. Mer miasta Andrij Sadowy ma nadzieję, że już dziś pomoc nadejdzie z innych miast partnerskich Lwowa, m.in. Lublina, Przemyśla, Łodzi i Warszawy. Czeka na maski ochronne i preparaty zwalczające wirus grypy.

Temperatura w nocy spadła do minus pięciu stopni Celsjusza, w dzień słupki rtęci wskazują kilka stopni. Lwowianie mają nadzieję, że mróz zmniejszy liczbę zachorowań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.