Facebook Google+ Twitter

Lwów wolny i niepodległy?

Lwów wypowiedział posłuszeństwo Kijowowi. Powołano pozakonstytucyjną Radę Narodową. Czy to początek końca Ukrainy?

70. deputowanych zadecydowało o wypowiedzeniu posłuszeństwa Kijowowi. / Fot. zaxid.net/ kresy.plA to niespodzianka. Deputowani lwowskiej rady obwodowej idą w kierunku secesji. Wypowiedzieli posłuszeństwo Kijowowi. Odwołali wcześniejszą uchwałę, na mocy której część swoich kompetencji przekazali do Kijowa. Teraz sami chcą decydować o losie obwodu.

Powołano komitet wykonawczy, na którego czele stanął dotychczasowy szef rady - Petro Kołodij. Jego zastępcami będą dotychczasowi zastępcy z rady obwodowej - podają kresy.pl. Jednocześnie utworzono Radę Narodową - pozakonstytucyjny organ ludowy.

Rada Narodowa podjęła już pierwszą uchwałę zabraniającą Siłom Zbrojnym Ukrainy i formacjom MSW działań na terenie obwodu lwowskiego. Czekamy na rozwój wydarzeń i reakcję Kijowa. Według komentatorów zmiany idą na razie w kierunku secesji wewnątrzpaństwowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sztuczny twór tow. Lenina i tow. Chruszczowa zmierza w tę samą stronę co Jugosławia. Nie ma się z czego cieszyć. Nic nie wskazuje na aksamitny rozwód w tym wypadku, a skutki odczuje cała Europa, a może nawet cała Eurazja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.