Facebook Google+ Twitter

"Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco w klubiue Rampa

Żyjemy w erze telefonii komórkowej,internetowych komunikatorów,portali społecznościowych i różnych zestawów ułatwiających kontakt z drugim człowiekiem,mimo wszelkich ułatwień, zwyczajne dogadanie się, wymaga niekiedy naprawdę sporo zachodu.

 / Fot. Klub RampaKlub Artystyczny Rampa zaprasza na: 

"Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco

22 czerwca 2012 godz.20:00

Żyjemy w erze telefonii komórkowej, internetowych komunikatorów, portali społecznościowych i różnych zestawów ułatwiających kontakt z drugim człowiekiem. W czasach, w których wzajemne porozumiewanie się między ludźmi właściwie nie powinno przysparzać większych trudności. Paradoks jest jednak taki, że mimo wszelkich ułatwień, zwyczajne dogadanie się, wymaga niekiedy naprawdę sporo zachodu. Język bowiem utracił swoją główną funkcję, jaką jest komunikacja, a sama mowa służy częstokroć, nie do wymiany myśli, lecz do zagłuszania nudy.

Wiedział o tym dobrze Eugene Ionesco - francuski dramatopisarz pochodzenia rumuńskiego, który ucząc się języka angielskiego, postanowił zawarte w podręczniku wprawki przetworzyć w dramat. Konwenansowy small talk, przeistoczył więc, w antysztukę, absurdalną formę, pełną nieporozumień i abstrakcyjnych niedomówień. Każdy coś mówi, mało kto słucha, a sama komunikacja staje się towarem deficytowym.

Pracę nad „Łysą Śpiewaczką” rozpoczęliśmy w 2010 r. na zajęciach z "Problemów Aktorskich" w Szkole Aktorskiej H i J Machulskich, pod opieką artystyczną Doroty Dobrowolskiej i Alicji Gałązka. Od tamtej pory tekst ten, stał się dla nas jednym z ważniejszych drogowskazów naszych teatralnych poszukiwań, głównie przez pewną dowolność strukturalną i łatwą w naszym odczuciu asymilację bieżącej chwili. Krótko mówiąc dramat Ionesco to całkiem wydajny hardware, do którego my staramy się opracować jak najlepszy soft, z pełnym pakietem supportowym.
Jeśli jesteście ciekawi najnowszej aktualizacji, to serdecznie zapraszamy.

OBSADA:
Służąca Mary - Oliwka Kowalczyk
Pani Smith - Magda Ceran
Pan Smith - Przemko Janiszko
Pani Martin - Ania Miłek
Pan Martin - Rafał Becker
Kapitanka Straży Pożarnej - Kasia Rutkowska

więcej na www.klubrampa.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.