Facebook Google+ Twitter

Łyżwiarska mistrzyni - Kwan nie wystartuje w tym sezonie

Jedna z najbardziej utytułowanych łyżwiarek figurowych, Amerykanka Michelle Kwan, nie wystartuje w sezonie 2006-07.

Amerykańska łyżwiarka figurowa Michelle Kwan zapowiedziała, iż nie będzie uczestniczyć w zawodach dla amatorów w rozpoczętym już sezonie 2006-07. Kwan rozpocznie stacjonarne studia z nauk politycznych ( specjalność stosunki międzynarodowe) na uniwersytecie w Denver, będzie tez występować w pokazach i pracować nad specjalnymi projektami min.dla wytwórni Walta Disneya. 

- Każdego roku, od roku 2002 dokładałam kolejny dodatkowy sezon do mojej długiej kariery - powiedziała dla USFSA (amerykańska federacja łyżwiarska)

- Edukacja jest dla mnie bardzo ważna i tym razem zdecydowałam się postawić studia na pierwszym miejscu. Za rok znów stanę przed podobnym dylematem, ale nie wykluczam powrotu do łyżwiarstwa zawodniczego.


Sprawa powrotu do sportu wyczynowego może być jedna bardzo trudna. 26. letnia łyżwiarka w ciągu ostatniego roku przeszła odnowienie poważnej kontuzji stawu biodrowego. Wymagana była interwencja chirurgiczna. Wykluczyło to utytułowaną zawodniczkę z występu w tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. Po operacji Kwan spędziła 4 miesiące na rehabilitacji. Problemem może okazać się również nowy system sędziowania, Code of Points. Od momentu jego wprowadzenia zawodniczka nie odniosła żadnego spektakularnego sukcesu. To właśnie przy próbach dostosowania swoich programów do nowego systemu, Kwan nabawiła się skomplikowanych kontuzji.  

Michelle Kwan jest jedną z najbardziej utytułowanych solistek w historii łyżwiarstwa. W swojej ponad dziesięcioletniej karierze na arenie międzynarodowej zwyciężyła w 43 łyżwiarskich zawodach. Nikt wcześniej tego nie dokonał. Pięć tytułów Mistrzyni Świata, dziewięć zwycięstw w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, dwa medale Igrzysk Olimpijskich (srebro w 1998 r.w Nagano i brąz w 2002 w Salt Lake City) to jej największe osiągnięcia.


Żródło USFSA:http://www.usfsa.org/


 

sms

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.