Facebook Google+ Twitter

Łyżwiarski mistrz - Pluszczenko robi roczną przerwę

Rosyjski łyżwiarz Jewgienij Pluszczenko przerywa na rok starty w gronie amatorów.

Mistrz Olimpijski z Turynu w łyżwiarstwie figurowym Jewgienij Pluszczenko postanowił zrobić roczną przerwę w amatorskich zawodach. Pluszczenko - pierwszy łyżwiarz, który zdobył olimpijskie złoto w nowym systemie sędziowania Code of Points , chce w najbliższym czasie poświęcić się rodzinie: żonie oraz nowonarodzonemu synkowi Kristianowi. M.in. dlatego na Mistrzostwach Europy 2007, które będą rozgrywane na warszawskim Torwarze Pluszczenko nie zobaczymy.

„Postanowiłem, że w najbliższym sezonie nie będę brać udziału w zawodach. Ale myślę, że jest szansa, że później wrócę. Nie kończę z łyżwiarstwem. Na razie nie będę występować w amatorskim sporcie, ale planuję ciężko pracować w pokazach. Później – zobaczymy…” – powiedział Rosjanin w wywiadzie dla czasopisma International Figure Skating.

Pluszczenko wielokrotnie niemal siłą przywoływano na zawody. Po zdobyciu upragnionego olimpijskiego tytułu, trzech tytułów Mistrza Świata i pięciu Mistrza Europy motywacji może mu brakować, choć wizja walki o drugi złoty krążek wciąż pozostaje kusząca. Czy bez obaw będzie mógł wrócić? Wiele zależy od jego rywali i od tego jak duże postępy będą w stanie zrobić w najbliższych sezonach.

* Code of Points - po aferze sedziowskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City zastąpił system 6:0, składa się z dwóch ocen za elementy techniczne oraz za komponenty. Tzn. zawodnicy mają ściśle określona liczbę i rodzaj elementów które muszą wykonać, a każdy z nich ma swoją wartość bazową, sędzia główny i kontroler techniczny po występie określają elementy w nim wykonane a następnie stopień ich trudności i jakość wykonania; na ocenę za komponenty składają się: elementy łyżwiarskie, choreografia, wykonanie, połączenia elementów, interpretacja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.