Facebook Google+ Twitter

Łyżwiarskie MŚ. Biało-czerwoni rozczarowali w wyścigu drużynowym!

Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki to brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w wyścigu drużynowym. Jednak na czempionacie globu w holenderskim Heerenveen Biało-czerwoni rozczarowali!

Drużyna Biało-czerwonych (Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki) / Fot. Sasha Krotov i Sk@te/ CC 3.0W piątek podczas 16. Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach w holenderskim Heerenveen odbyła się m.in. rywalizacja w wyścigu drużynowym mężczyzn. Polskę tradycyjnie reprezentowali Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki.

Biało-czerwoni zawiedli. Bródka, Szymański i Niedźwiedzki od początku wyścigu mieli problem z rozkręceniem właściwego tempa. Strata polskiej ekipy do czołowych drużyn rosła z każdym okrążeniem. Podczas ostatniej rundy nasi panczeniści wyraźnie się rozjechali. Przede wszystkim osłabł Jan Szymański. Przez to osiągnięty przez Biało-czerwonych rezultat 3.48,94 min pozwolił im na zajęcie dopiero szóstej lokaty w stawce ośmiu zespołów!

Prawdopodobną porażką Polaków był brak regeneracji po wyścigu na 1500 m, który odbył się zaledwie dwie godziny wcześniej. Nasza ekipa była jedyną w stawce, której wszyscy członkowie rywalizowali w piątek również indywidualnie. Na słaby wynik Biało-czerwonych wpływ miały być może również problemy zdrowotne Jana Szymańskiego, który kończył wyścig z grymasem bólu na twarzy.

Złoty medal, zgodnie z oczekiwaniami, zdobyli panczeniści gospodarzy. Sven Kramer, Koen Verweij i Douwe de Vries nie dali szans rywalom. Natomiast medal srebrny niespodziewanie wywalczyli Kanadyjczycy, którzy wyprzedzili faworyzowanych Koreańczyków. Tuż za podium, a przed Polakami, uplasowali się Rosjanie i Włosi. Natomiast siódme miejsce zajęli Norwegowie, a ósme Niemcy.

Wyniki - wyścig drużynowy (3200 m):
Medal złoty: Holandia (S. Kramer, K. Verweij, D. de Vries) 3.41,40 min
Medal srebrny: Kanada (D. Morrison, T.-J. Bloemen, J. Belchos) 3.44,09
Medal brązowy: Korea Południowa (S.-H. Lee, B.-W. Ko, Ch.-M. Kim) 3.44,96
4. Rosja 3.46,78
5. Włochy 3.47,07
6. Polska (Z. Bródka, J. Szymański, K. Niedźwiedzki) 3.48,94
7. Norwegia 3.50,58
8. Niemcy 3.50,76

Przeczytaj również:
Historyczny występ Biało-czerwonych na 1500 m

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.