77604 miejsce

Łyżwiarskie MŚ. Biało-czerwoni rozczarowali w wyścigu drużynowym!

Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki to brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w wyścigu drużynowym. Jednak na czempionacie globu w holenderskim Heerenveen Biało-czerwoni rozczarowali!

Drużyna Biało-czerwonych (Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki) / Fot. Sasha Krotov i Sk@te/ CC 3.0W piątek podczas 16. Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach w holenderskim Heerenveen odbyła się m.in. rywalizacja w wyścigu drużynowym mężczyzn. Polskę tradycyjnie reprezentowali Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki.

Biało-czerwoni zawiedli. Bródka, Szymański i Niedźwiedzki od początku wyścigu mieli problem z rozkręceniem właściwego tempa. Strata polskiej ekipy do czołowych drużyn rosła z każdym okrążeniem. Podczas ostatniej rundy nasi panczeniści wyraźnie się rozjechali. Przede wszystkim osłabł Jan Szymański. Przez to osiągnięty przez Biało-czerwonych rezultat 3.48,94 min pozwolił im na zajęcie dopiero szóstej lokaty w stawce ośmiu zespołów!

Prawdopodobną porażką Polaków był brak regeneracji po wyścigu na 1500 m, który odbył się zaledwie dwie godziny wcześniej. Nasza ekipa była jedyną w stawce, której wszyscy członkowie rywalizowali w piątek również indywidualnie. Na słaby wynik Biało-czerwonych wpływ miały być może również problemy zdrowotne Jana Szymańskiego, który kończył wyścig z grymasem bólu na twarzy.

Złoty medal, zgodnie z oczekiwaniami, zdobyli panczeniści gospodarzy. Sven Kramer, Koen Verweij i Douwe de Vries nie dali szans rywalom. Natomiast medal srebrny niespodziewanie wywalczyli Kanadyjczycy, którzy wyprzedzili faworyzowanych Koreańczyków. Tuż za podium, a przed Polakami, uplasowali się Rosjanie i Włosi. Natomiast siódme miejsce zajęli Norwegowie, a ósme Niemcy.