Facebook Google+ Twitter

Łyżwiarskie MŚ. Historyczny występ Biało-czerwonych na 1500 m

Łyżwiarski dystans 1500 m to koronna konkurencja indywidualna Polaków. Na mistrzostwach świata w Heerenveen co najmniej jeden z nich miał szansę na medal. Wprawdzie się to nie udało, ale łącznie odnotowali oni historyczny występ.

Zbigniew Bródka (POL), Jan Szymański (POL), Konrad Niedźwiedzki (POL) / Fot. Sasha Krotov i Sk@te/ CC 3.0Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki to światowa czołówka na dystansie 1500 m w łyżwiarstwie szybkim. Nic więc dziwnego, że biało-czerwoni kibice liczyli dziś przynajmniej na jeden medal Polaka w tej konkurencji na mistrzostwach świata w holenderskim Heerenveen. Mimo że przed rokiem w Soczi mistrzem olimpijskim z wynikiem 1.45,00 min został Bródka, to w hali Thialf największe nadzieje pokładano w osobie Szymańskiego, który plasuje się na trzeciej pozycji w Pucharze Świata.

Polacy wypadli nieźle, ale do podium jednak sporo zabrakło. Najlepiej z nich spisał się Zbigniew Bródka, który został sklasyfikowany na szóstej pozycji (1.46,19 min). Strażak z Łowicza do brązowego medalu stracił ponad sekundę. Dopiero ósme miejsce zajął Jan Szymański (1.46,24 min), a dziesiąty był Konrad Niedźwiedzki (1.46,43). Można by powiedzieć, że Biało-czerwoni zawiedli, ale Bródka i Niedźwiedzki uzyskali najlepsze wyniki w sezonie, a Szymański osiągnął najlepszy rezultat w historii startów na czempionacie globu. Ponadto pierwszy raz miała miejsce sytuacja, że trzej Polacy zostali sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce na imprezie rangi mistrzowskiej.

Faworytem wyścigu na 1500 m był fenomenalnie spisujący się w tym sezonie Denis Juskow. Rosjanin nie zawiódł swoich kibiców i był klasą samą dla siebie. Obrońca tytułu mistrzowskiego przez cały bieg trzymał niesamowite tempo, bijąc rekord toru ustanowiony przez Amerykanina Shaniego Davisa. Juskow do rywalizacji przystąpił już w szóstym biegu i bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę najgroźniejszym rywalom. Jego wyniku 1.43,36 min nie pobił nikt. Medal srebrny wywalczył brązowy medalista olimpijski z Soczi Kanadyjczyk Denny Morrison (1.45,08 min), a brązowy krążek przypadł wicemistrzowi olimpijskiemu z Rosji Holendrowi Koenowi Verweijowi (1.45,15).

Wyniki - 1500 m:
Medal złoty: Denis Juskow (RUS) 1.43,36 min (rekord toru w hali Thialf)
Medal srebrny: Denny Morrison (CAN) 1.45,08
Medal brązowy: Koen Verweij (NED) 1.45,15
...
6. Zbigniew Bródka (POL) 1.46,19
8. Jan Szymański (POL) 1.46,24
10. Konrad Niedźwiedzki (POL) 1.46,43

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.