Facebook Google+ Twitter

Łyżwiński stworzy książkowy bestseller?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-01-30 10:13

Stanisław Łyżwiński, 54-letni były poseł Samoobrony podejrzany o gwałt i molestowanie seksualne, przebywa od sierpnia 2007 r. w areszcie śledczym w Łodzi. Teraz pogrążył się w lekturze prokuratorskich akt.

Podejrzany, oprócz czytania 30 tomów, powtarza całe akapity i sporządza notatki. Po co? Chce bowiem po opuszczeniu aresztu wydać bestseller o seksaferze. To właśnie dlatego łódzcy aresztanci nadali mu przydomek Stasiuk, nawiązujący do pisarza Andrzeja Stasiuka, który był wydalany ze szkół, a za dezercję z wojska został nawet skazany na więzienie.

- Pan Stanisław od dziesięciu dni przyjeżdża samochodem konwojowym bez okien do prokuratury okręgowej z aresztu śledczego i czyta akta bite sześć godzin dziennie - mówi prokurator Rafał Sławnikowski.

Jak ustaliliśmy, śledczy nie przeszkadzają osadzonemu ani w lekturze, ani w procesie twórczym. Pilnujący go funkcjonariusz otrzymał nawet zakaz pobrzękiwania filiżanką. Podejrzanemu wrócił humor, choć gdy czyta, to i tak siedzi.

Wanda Łyżwińska, małżonka posła, twierdzi, że jej męża cechuje niesłychana lekkość wypowiedzi, więc powstające dzieło będzie prawdziwą ucztą dla ducha. - Jako młody mężczyzna Stachu brał się za rymowanie. Umiał połączyć dosadne słowa z elementami romantycznymi - wspomina Łyżwińska. - Wierzę, że mężowi nie zabraknie pomysłów - mówi małżonka posła.

Stanisław Łyżwiński zadedykuje książkę Zbigniewowi Ziobrze.

Prawdziwy talent krat się nie boi

Prof. Kazimierz Michalewski, kierownik Katedry Współczesnego Języka Polskiego na Uniwersytecie Łódzkim, nie przekreśla talentu Łyżwińskiego. - To, że ktoś ma problemy z prawem, nie oznacza, że nie może odnieść sukcesu na polu literackim - mówi. - Refleksje Łyżwińskiego mogą być cenne. Warto, by tworząc powieść w celi, powściągnął emocje, bo mogą niekorzystnie odbić się na artyzmie książki.

Magdalena Hodak
-
POLSKA Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Umiał połączyć dosadne słowa z elementami romantycznymi
zupełnie jak Obelisk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.