Facebook Google+ Twitter

"Łżeelita" o Ukrainie. Jak jest u nas?

Internet wrze od nieobecnych w mediach doniesień i opinii na temat konfliktu ukraińskiego. Nie wszystkie platformy tolerują pluralizm poglądów.

Katarzyna Czernik, Grzegorz Wasiluk i Marcin Stanowiec, Independent Trader są autorami W24, którzy starają się równoważyć obraz wydarzeń płynący od oficjalnych komunikatorów ukraińskich podporządkowanych oligarchom.

Wobec takich wydarzeń nie można zachować dystans. Każda informacja nastawia pozytywnie lube negatywnie do stron konfliktu. Jedne i drugie źródła można uznać za niewiarygodne lub godne zaufania – zarazem.

Co jest istotne? Aby jeden i drugi biegun informacji zaistniał w komunikacji z masowym odbiorcą. A konkretnie, aby jedne i drugie informacje były promowane i w tym samym natężeniu hierarchizowane.

Przełamujące blokadę informacyjną dziennikarstwo obywatelskie jest ważne o tyle, o ile udostępnia świat przesłaniany przez właścicieli mediów. Be promocji alternatywnych opinii oraz informacji dziennikarstwo obywatelskie ma wybite zęby, jest listkiem figowym na sylwetce wielkich korporacji.

Co piszą internauci w komentarzach pod treściami dostarczanymi przez oligarchomedia?

"Myślałem, że to już teraz tylko w dzikich krajach trzeciego świata ludzie się wzajemnie mordują. A tu patrzcie, biali też się dali podpuścić i zabijają się wzajemnie. To dopiero ciemnota. Co powiedział Muhammad Ali kiedy też go chcieli zindoktrynować do zabijania Wietnamczyków? "Mnie żaden Wietnamczyk nic nie zrobił. Nie pojadę do Wietnamu by ich zabijać, kiedy w tym samym czasie synowie VIP-ów kształcą się w najlepszych prywatnych uczelniach. Powiedzieli mi, że będzie mnie to kosztowało miliony, ale wolę iść do więzienia". A komu, jak komu, ale jemu trudno było zarzucić tchórzostwo."

"Ludzie umieraja a te blazny nie chca przepuscic pomocy? Kto tu gra "Boga "? Mysle ze to jest skandal!".

"Dlaczego żadna z polskich agencji nie podaje tego, co inne światowe? Mianowicie ze cywile ze zniszczonych miast, gdzie są walki oskarżają wojska rządowe o ostrzał obiektów cywilnych?".

"Nasi podają tylko to, co podaje strona rządowa Ukrainy. Jak jest po naszej myśli to NATO ma zdjęcia satelitarne a jak nie po myśli to udają ze nikt nic nie wie i powołują się na sprzeczne a niesprawdzone informacje... Oni nas naprawdę Maja za głupków".

(Warto zwrócić uwagę na manipulację komentarzami. Zawsze kilka "górnych" koresponduje z opinią medium.)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Aniela mówiła, całkowicie lekceważąc najlepszych ambasadorów Ukrainy, że tamte tereny odbuduje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

mimo święta narodowego wojska kijowskie nadal prowadziły ostrzał miast zabijając niewinnych cywilów i niszcząc ich infrastrukturę socjalno-bytową oraz mienie prywatne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby miał tyle zdrowia co kiedyś wybrałbym się ekstra w tym celu do stolicy. Jednak zrobię swoje i tu gdzie jestem, w duchu monoetyki cywilizacji łacińskiej. Veritas vincit! Ex oriente lumen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś był wczoraj pod ambasadą Ukrainy wyrazić swoje niezadowolenie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobrze, że ludzie dostali pomoc. od kijowa nie chcieli jej przyjąć. Mają swoją godność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Putin myślał tak samo jak Ty Grzegorzu, to Ukraina do usranej śmierci nie doczekałaby się pomocy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jego broszka... Nie sądzę, abym nie został osądzony. Robię wszystko co mogę i zdaję to razem ze wszystkim innym na Boga. Ps. 62, Ps. 111, Ps. 144

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie jest przykro, Grzegorzu, że twoje tekstu o Ukrainie nie są promowane czy to jako opinie (wiele innych opinii jest promowana). Widać Rafał promuje swój pogląd na Ukrainę. Szkoda że kosztem innych, którzy poświęcają swój czas i talent na pisanie o wydarzeniach i i ich interpretacjach zamiatanych przez koncerny medialne. Tak nie powinno być.

Jadwigo, dzięki za merytoryczny głos w dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie! Slusznie! Tylko, że sarkanie i narzekanie to nie moja specjalność. Wolę próbować naśladować przynajmniej niektórych tych, o których ludzie się uczą. Mądry zrozumie, którą kategorię z nich mam na myśli. Są bowiem tacy, którzy się uczą i ci, o których się uczą. Zaś ja nauczyłem się na tym serwisie, że nie popłaca narzekanie, ale odpowiednie działanie. Oczywiście prawda pozostaje prawdą i oby dostrzegło ją jak najwięcej ludzi, bo ona ich wyzwoli. W tym celu się wysilam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wobec takich wydarzeń nie można zachować całkowity dystans. Każda informacja nastawia pozytywnie lube negatywnie do stron konfliktu. Jedne i drugie źródła można uznać za niewiarygodne lub godne zaufania – zarazem. "

Jezusiemaryjo! dawno nie widziałam takiego potworka językowego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.