Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8665 miejsce

Łzy ojca Bartka

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-01 08:21

Tłumy fanów futbolu przybyły wczoraj na stadion Sandecji w Nowym Sączu, nie tylko by oglądać w akcji piłkarzy krakowskiej Wisły, ale również, żeby pomóc 20–letniemu Bartkowi Ostałowskiemu, który w wypadku motocyklowym stracił ręce.

fot. Dariusz Grzyb Akcja, którą zapoczątkowała nasza redakcja i to m.in. z naszej inicjatywy dotarli wczoraj do Nowego Sącza piłkarze "Białej Gwiazdy" cieszy się sporym powodzeniem. Wierzymy, że szczęśliwym finałem będzie operacja wszczepenia bioprotez Bartkowi, ale koszt jest spory. Trzeba zebrać 200 tysięcy dolarów! "Bartku – jesteśmy z Tobą. Niech nikt nie żałuje 10 zł dla takiego ziomka... Bartku będziemy na meczu – koledzy z roku." – napisali przyjaciele młodego chłopaka na stronie internetowej www.nowysacz.naszemiasto.pl.

Łaskawa wczoraj dla nas była nawet aura. Jeszcze przed południem mocno padał deszcz. Im bliżej początku spotkania tym niebo było czystsze. – Modlę się o pogodę – Bóg na pewno mnie wysłucha – mówi w południe w naszej redakcji Józef Ostałowski, ojciec Bartka. Później szybko wsiadł w samochód i pojechał na chwilę do Krakowa, do syna. Musiał się bardzo śpeszyć, żeby dotrzeć na stadion Sandecji.

– Dziękuję Państwu za pomoc – wykrztusił kilka słów Józef Ostałowski, a w oczach pojawiły się łzy... Przed meczem oraz w przerwie licytowaliśmy wiele pamiątek piłkarzy Wisły, w tym koszulki z autografami zawodników (ufundowane przez firmę Umbro) i piłki z ich podpisami. Aukcja była bardzo zacięta. Za 1500 złotych wylicytowano koszulkę, a szczęśliwy nabywca piłki wyciągnął z portfela 850 złotych. Wszystkie pieniądze trafią na konto Bartka Ostałowskiego. Mecz, owszem był wielką atrakcją, ale liczy się piękny gest. Za ten gest i udział w meczu należą się piłkarzom wicemistrza Polski słowa wielkiego uznania. Zresztą sami zawodnicy na naszych łamach wielokrotnie powtarzali, że to piękna akcja w której chcą wziąć udział. Już 4 października Gazeta Krakowska organizuje kolejną sportową atrakcję. Tego dnia przyjedzie do Stróż GKS Bełchatów. Dochód, podobnie jak z wczorajszego meczu, trafi do na konto Bartka.

REPREZENTACJA SĄDECCZYZNY 0 (0) – WISŁA KRAKÓW 6 (5)
Bramki: Stolarczyk 8 głową, Piotr Brożek 23, 51, Paweł Brożek 33 rzut karny, 38, Paulista 42. Sędziował: Piotr Maurek z Krakowa. Widzów: ok. 3000.

SĄDECCZYZNA: I połowa: Bodziony – Zachariasz, Polański, Kandyfer, Rusin – Gryźlak, Ciastoń, Żarnowski, Zawiślan – Kozub, Kogut oraz Hładowczak, Augustyn, Serafin, Wajda, Miśkowiec, Florian. II połowa: Kozioł – A. Basta, Kandyfer, Kowalski, Potaczek – Biernacki, Bałuszyński, Drąg, Ciastoń – Łukasik, Juruś oraz Potoczek, Kubik, Augustyn. WISŁA: Dolha – Thwaite, Stolarczyk, Baszczyński, Paulista – Dudka, Cantoro, Varga, Kubowicz – Piotr Brożek, Paweł Brożek oraz Juszczyk, Mijailović, Cleber, Radovanović, Broź, Gamla.

DARIUSZ GRZYB – Gazeta Krakowska

ZOBACZ TEŻ:
Podarujmy Bartkowi Ostałowskiemu ręce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna sprawa. To wspaniała rzecz,że tak wielu ludzi niesie pomoc Bartkowi.Wielkie dzięki piłkarzom za ta pomoc okazana Bartkowi. Jestescie wielcy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.