Facebook Google+ Twitter

"Łzy pod sceną są najlepszą recenzją" - wywiad z Damianem Ukeje

Dotykał wielu gatunków muzycznych, został przy ciężkim graniu. Wygrał "The Voice of Poland", ale nie chce być odbierany jako produkt telewizyjnego show. Nagrywa drugą płytę. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Damian Ukeje

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Muzyka towarzyszyła mu już od dzieciństwa. Jako sześciolatek zaczął tańczyć hip - hop i pochłonęło go to bez reszty na kilka lat. Później, za namową księdza, który uczył go religii w szkole podstawowej, sięgnął po płytę zespołu Metalica i szybko zorientował się, że to właśnie te dźwięki mu najbardziej pasują. "Od kiedy zacząłem na poważnie interesować się muzyką, wiedziałem, że chcę śpiewać i dodatkowo komponować" - przyznaje Damian Ukeje. Jako nastolatek trafił do zespołu bluesowego Jerry’s Hole Band i został jego wokalistą.

W 2009 roku będąc na imprezie w jednym ze szczecińskich klubów, trochę dla żartów wziął udział w konkursie karaoke, który udało mu się wygrać. Jedną z nagród był występ w programie "Szansa na sukces". "Nie do końca byłe wtedy świadomy, co mogę zrobić ze swoim głosem i strasznie fałszowałem" - wspomina Damian Ukeje. Jednak nie było chyba tak źle, bo na szklanym ekranie wypatrzyli go członkowie zespołu Fat Belly Family i zaproponowali wspólne muzykowanie. "Słyszałem ich już wcześniej i skrycie marzyłem, żeby móc z nimi koncertować" - wyznaje wokalista.

Wokalista Damian Ukeje gościł w redakcji W24 / Fot. W24Gdy dowiedział się, że Telewizja Polska przygotowuje nowe muzyczne show, postanowił spróbować w nim swoich sił. "Na nic nie liczyłem, jedyne, czego chciałem, to uzyskać konstruktywną krytykę od osób, które od lat są w branży" - przyznaje Damian Ukeje. Trafił do drużyny Nergala, z odcinka na odcinek zyskiwał coraz większą popularność, aż w końcu wygrał finałowy odcinek "The Voice of Poland".

Rok po zwycięstwie w telewizyjnym show ukazała się jego debiutancka płyta "Ukeje". Nie chciał nagrywać krążka od razu po wygranej, gdy zależało mu, by przekazać na nim jak najwięcej prawdy i stworzyć jak najlepszy materiał. "Wybrałem sobie chyba najtrudniejszą z możliwych dróg" podkreśla Damian Ukeje. Obecnie pracuje nad drugim solowym albumem, w planach jest także wydanie płyty z Adamem Darskim.

Obejrzyj cały wywiad z Damianem Ukeje:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.