Facebook Google+ Twitter

M. Antonioni: spojrzenie mistrza - Spotkanie z Carlo di Carlo

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-14 13:39

22 listopada Włoski Instytut Kultury zaprasza na spotkanie z Carlo di Carlo, wybitnym filmowcem, scenarszystą oraz znawcą dzieł i życia Michelangelo Antonioniego. Po spotkaniu rzewidziana jest także się projekcja słynnego filmu dokumentalnego "Antonioni o Antonionim". Całość będzie tłumaczona symultanicznie.

Carlo di Carlo jest postacią znaną i cenioną w Polsce, gdzie twórczość Antonionego cieszy się wciąż ogromną popularnością. Niedawno gościł w Krakowie a, będąc po raz pierwszy w Warszawie, wystąpi również w roli jurora na 19-tym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima 2012.

Carlo di Carlo urodził się w 1939 roku w Bolonii. Swą karierę zaczynał w latach 60. jako twórca kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych i asystent Piera Paola Pasoliniego. Zadebiutował w kinie fabularnym w 1977 r. filmem "Dla tej nocy" (Per quest notte). Przez wiele lat współpracował z telewizją RAI i niemiecką ZDF. Autor nagradzanych książek o kinie i esejów, w tym o Antonionim, którego spotkał po raz pierwszy w 1964 r. Asystował mu na planie kilku filmów, m.in.: "Powiększenie" (Blow-Up, 1966), "Zabirskie Point" (1970) i "Zawód: reporter" (Professione: Reporter, 1975). Jest twórcą dokumentu "Antonioni o Antonionim" (Antonioni su Antonioni, 2008), który pokazano na festiwalu w Wenecji razem z filmem pt. "Spojrzenie Michelangelo" (Lo sguardo di Michelangelo, 2004) – ostatnim dokumentem zmarłego w 2007 r. znanego włoskiego reżysera. W marcu 2012 r. był gościem organizowanego przez Dyskusyjny Klub Filmowy "Rotunda" krakowskiego 15. Festiwalu Klasyki Filmowej FILM CLASSIC 2012, poświęconego twórczości Antonioniego.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.