Facebook Google+ Twitter

M. Piróg: "Dreamlinery dodadzą skrzydeł" Polskim Liniom Lotniczym

Rozwój PLL LOT ma zapewnić pojawienie się we flocie przewoźnika w kwietniu 2012 roku pierwszego, a w sierpniu kolejnych dwóch egzemplarzy Boeinga 787 Dreamliner. Samolot został zaprezentowany w piątek na warszawskim Okęciu.

Prezes PLL LOT twierdzi, że LOT sam, nie znajdzie sobie miejsca na europejskim niebie. / Fot. Mariusz Michalak Prezes PLL LOT Marcin Piróg w rozmowie z Gazetą Wyborczą zapowiada, że dzięki Boeingowi 787 Dreamliner, który został zaprezentowany na lotnisku Okęcie, zostaną uruchomione bezpośrednie loty do Pekinu, Tokio, a być może także do Szanghaju oraz Shenzhen. Przewoźnik stawia na pasażerów biznesowych i współpracę z azjatyckimi partnerami, którzy mają zapewnić dogodne przesiadki w innych kierunkach. Dreamliner został zaprezentowany na warszawskim lotnisku Okęcie. / Fot. Mariusz Michalak

Zobacz galerię zdjęć z prezentacji Boeinga 787 Dreamliner na Okęciu

Prezes PLL LOT twierdzi, że LOT sam nie znajdzie sobie miejsca na europejskim niebie. Ważna jest prywatyzacja. Wcześniej należy jednak poprawić kondycję finansową przewoźnika. LOT poprzez obniżanie kosztów stara się zabierać pasażerów innym liniom. Za pierwsze cztery miesiące 2011 roku, wynik finansowy był lepszy o 25 mln zł niż rok wcześniej. - W pierwszych czterech miesiącach tego roku przewieźliśmy o 10 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej, ale wyłączając loty czarterowe wzrost sięgnął 15 proc. To znacznie lepszy wynik niż w całej branży - mówi Piróg.

Czy pojawienie się we flocie jednego z najnowocześniejszych samolotów na świecie, przyczyni się do poprawy finansów przewoźnika? Przekonamy się, kiedy Dreamliner będzie regularnie latał w polskiej flocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak kompozyty w Dreamlinerze będą sobie radziły z wyładowaniami atmosferycznymi? Czy opiłki metalu w nich zatopione nie będą zbyt szybko się stapiać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.