Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25845 miejsce

"Macabra Dolorosa" czyli Katarzyna W. na scenie teatralnej

30 maja 2013 roku w Teatrze Nowym w Krakowie odbędzie się premiera widowiska "Macabra Dolorosa" w reżyserii Pawła Szarka. W głównej roli wystąpi Katarzyna Chlebny, aktorka pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Plakat spektaklu "Macabra Dolorosa". / Fot. www.teatrnowy.comKatarzyna Chlebny napisała również scenariusz przedstawienia, którego pełny tytuł brzmi: "Macabra Dolorosa albo rewia DADA w 14 piosenkach z monologami". Oparła go na historii Katarzyny W., matki półrocznej Madzi z Sosnowca. Będzie ona jedną z postaci spektaklu opartego miedzy innymi na tekstach z "Medei", listach Magdy Goebbels oraz materiałach dotyczących innych dzieciobójczyń, w tym Beaty Z. z Hipolitowa Rity Gorgonowej. Teatr Nowy w Krakowie tak anonsuje swoją najnowszą premierę: "W formie surrealistycznego show nawiązującego do rewii DADA z pierwszej połowy 20 wieku, noir kabaretu niemieckiego, w duchu dokonań ekspresjonistycznych opowiedziana zostanie historia przemocy, szaleństwa i upadku człowieka w jego najbardziej intymnej i organicznej sferze - rodzicielstwie; kobiety/matki - w kontekście reżimu, ideologii totalitarnych, choroby i depresji". W "Macabrze Dolorosie" widzowie usłyszą także nowe przekłady piosenek Nicka Cave'a, The Tiger Lillies, Marilyna Mansona, Einsturzende Neubauten, Cinema Strange, The Dresden Dolls, Grinderman i innych, a także autorskie utwory napisane specjalnie na potrzeby tego przedstawienia. Aktorce towarzyszyć będą Paweł Harańczyk na fortepianie i Wojtek Siatkiewicz (instrumenty perkusyjne).

Katarzyna Chlebny wystąpi w głównej roli spektaklu "Macabra Dolorosa" według własnego scenariusza. / Fot. Krzysztof KrzakAktorka Katarzyna Chlebny, kojarzona głównie z krakowskimi scenami i Grupą Rafała Kmity w kwietniu br. wystąpiła na scenie ostrowieckiego kina Etiuda w dwóch przedstawieniach tegorocznych Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którego grupie teatralnej zaczynała swoją drogę do zawodowego aktorstwa. Jeszcze jako uczennica miejscowego Liceum Ogólnokształcącego nr II wraz z członkini grupą wokalną "Canto" nagrała płytę "Karuzela". Następnie studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Jej Wydział Aktorski ukończyła w 2006 roku, robiąc dyplom pod kierunkiem Romana Gancarczyka ("Wizja Mozarta czyli teatr...") i Jerzego Stuhra ("Wieczór trzech Króli albo co chcecie" Szekspira). Na scenie Teatru Nowego w Krakowie grała w takich spektaklach, jak "Historie Zelenki", "Lęki poranne" i "Moskwa - Pietuszki". Występowała też na deskach teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ("Bolero" Kohouta). W katowickim Teatrze Rawa zagrała główną rolę w sztuce "Kryzysy albo historia miłosna". To ten spektakl można było zobaczyć podczas OPT, podobnie jak dziwowisko kabaretowe "Jeszcze nie pora nam spać" Rafała Kmity. Chlebny zagrała również w serialach "Układ warszawski", "Julia" i w filmie "Tysiąc zakazanych krzaków".
"Macabra Dolorosa albo rewia DADA w 14 piosenkach z monologami"" w reżyserii Pawła Szarka będzie zapewne wyjątkowym doświadczeniem w karierze tej młodej, zdolnej aktorki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.