Facebook Google+ Twitter

"Macbeths" - historia miłości poddanej testom życia - recenzja

"Macbeths" ("Makbety") to sztuka opracowana na podstawia tekstów z dzieła Szekspira pod tym samym tytułem, jednak naświetlona z różnych stron, by opowiedzieć ważną historię życia i miłości.

Fot. Blue Ash Theatre Company (Macbeths) / Fot. BlueAsh Theatre Company"Macbeths" to nowoczesna wersja Shekspirowskiego dramatu "Makbet". Wystawiana ona była niedawno w londyńskim teatrze The Hope. Po wyprzedanych biletach w marcowej turze granej w Catford Broadway Theatre na festiwalu Action To
The Word's Catford-Upon-Avon, sztuka wreszcie zawitała do londyńskiego The Hope Theatre. Jak jej twórcy sami określają, to jest historia miłości, poddanej testom życia.

W zaciszu sypialni, do której widz zostaje zaproszony, można ujrzeć intymne, rozebrane do nagości rozmowy dwóch ludzi, w tym przypadku Lady Macbeth i Thane. Widzimy tu prawdę o związku, który inaczej funkcjonuje na zewnątrz, a zupełnie inaczej przedstawia od łóżkowej kuchni, a raczej alkowy. Pasja i emocje prowadzą do tego, że bohaterowie chcąc niechcąc wywołują demony, ukryte pod skórą i żyjące głęboko sercach. Demony prawdy, które są bardziej destrukcyjne i trudniejsze do przegonienia niż czarownice. Jak daleko się posuniesz, by osiągnąć swój własny sukces, sukces rodzinny, sukces twojego życia? Jak się zapatrujesz na zmysł samego siebie? Gdzie się zaczyna prawdziwy ja, a gdzie się kończy gra? - na te pytania próbują znaleźć odpowiedź bohaterowie "Makbetów".

Używając oryginalnego tekstu Szekspira, twórca David Fairs, wraz z reżyserką Anna Marsland, przerobił "Makbeta" w "Makbety" ("Macbeths", dzieło twórcy, opowiedziane od nowa, z punktu widzenia Thane i Lady Makbet. Sztuka zaskakuje widza i daje mu możliwość spojrzenia na nią i poruszane w niej problemy z innej strony. Thane i Lady Makbet spędzają czas w sypialni, mówiąc sobie o najskrytszych rzeczach, testując siebie, swoje uczucia, ambicje, cechy charakteru. Dialogi zostały wzięte żywcem z Szekspirowskiej sztuki, ale główna innowacja polega na dodaniu im odpowiednich akcentów, naświetlenie ważniejszych części.

Szekspir żyje, to wiadomo nie od dziś. Jednak sztuka taka ja "Macbeths" ("Makbety") pokazuje, że można interpretować i naświetlać jego geniusz w różnoraki, nowoczesny sposób, ukazując ważne, niewidziane jeszcze z pewnych stron problemy życia i miłości.

Więcej info na Twitterze Macbeths Play a jeśli chciałbyś obejrzeć inne sztuki teatralne w Londynie, zajrzyj na stronę London Theatre Tickets

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.