Facebook Google+ Twitter

Macbett w Teatrze 13 w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-08 13:09

Obiegowa opinia na temat tak zwanej twórczości amatorskiej bywa niesprawiedliwa i krzywdząca. W teatrach amatorskich zdarzają się bowiem tak interesujące wydarzenia, jakich nie zobaczy się na profesjonalnych scenach. Ostatnia premiera „Macbetta” według Ionesco w wykonaniu aktorów Teatru 13 jest tego wybitnym przykładem.

"Macbett" w Teatrze 13 / Fot. Białołęcki Ośrodek KulturySzef Teatru 13 i reżyser spektaklu Tomasz Służewski uprzedził tłumnie przybyłą do Białołęckiego Ośrodka Kultury publiczność, że jest to remake sztuki wystawionej 5 lat temu. Niewiele teatrów w kraju podjęło ów niełatwy tekst rumuńskiego prześmiewcy i enfant terrible pierwszych światowych scen. Zespół Teatru 13 zrobił to już po raz wtóry z całkiem niezłym rezultatem.

Oglądając grających w "Makbecie" amatorów, widać niekłamaną radość wynikającą z zaistnienia przed publicznością. Białołęccy aktorzy bawią się, traktując jednocześnie z całą powagą swoją powinność wobec wiernej im widowni. Taka już ukształtowała się przez lata istnienia teatru, mimo licznych zmian personalnych i kolejnych pokoleń aktorów przewijających się w składzie grupy prowadzonej przez Tomasza Służewskiego.

Reprezentujący rozmaite zawody aktorzy Teatru 13 zachowują się na scenie, jak prawdziwi profesjonaliści. Niezapomnianą kreację tyrana obalającego innego tyrana stworzył Marcin Majkut. Rolę królowej i czarownicy świetnie zagrała Iwona Pankowska. Witold Skowroński w roli Duncana wzbudzał respekt i pewien szacunek, a mowa Piotra Chomickiego do złudzenia przypominała jąkającego się idola polskiego podziemia niepodległościowego. On również w sztuce Ionesco planuje bunt i przewrót, tyle, że jemu się to nie udaje i w walce z bezwzględnym Duncanem ponosi sromotną klęskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Spektakl można będzie jeszcze zobaczyć 19.03 i 16.04 o godz. 18.00.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Stankiewicz
  • Maria Stankiewicz
  • 11.03.2011 19:17

byłam i zdecydowanie polecam! pierwsza klasa. Dunkan, Makbet, Banko... wszyscy - rewelacja, oby więcej takich przedsięwzięć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla aktorów Teatru 13. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.