Facebook Google+ Twitter

MacDonald Wspaniały

Menu w naszym kraju obowiązuje dzisiaj jedno. Wzorem najważniejszych punktów odniesienia: Burgerli Merkel i Nikolasa Franczyzowego każdy musi przestrzegać kryzysu.

MacMorning

Miłościwie nam panujący MacDonald ogłosił mobilizację. Nie można już dłużej paść naszych konsumpcyjnych zadów. Kryzys tolerancji na tłuszcz inwestorów się skończył i zamiast kredytów sprzedawanych taśmowo niczym hamburgery, będziemy teraz dostawać pożywne strawy w postaci nowych podatków. Kraj zaleje gorączka oszczędzania aktywów, telewizja zacznie huczeć o potrzebie zaciskania pasa, a przedstawiciele kasty pracującej będą dużo baczniej wyglądać z okien swoich bloków, wypatrujących złodziei kołpaków.

Zdezorientowani pracownicy korporacji zamilkli w wielkim zdziwieniu. Kto mógłby się spodziewać, że firma, która przez dobre kilka lat handlowała dobrobytem z naklejką ”Smaczne i zdrowe”, nagle tak krańcowo zmieni swoje oblicze. Oto kredytowy tłuszcz niespodziewanie stał się wrogiem numer jeden znudzonego społeczeństwa. W wiadomościach i innych mediach, praktycznie nie można już usłyszeć informacji nie związanej z kryzysem. Okazała się prawda najważniejsza, choć przez możnych tego świata jakby niezauważona: kryzys dotknął tak producentów szarego mydła dla ludzi, jak wynagrodzeń ekskluzywnych panienek do tańca i różańca. Kryzys stał się synonimem słowa rzeczywistość, jeszcze tak nie dawno określanej mianem "wzrost gospodarczy".

Mac(k)aron

Społeczeństwo, choć dziwi się, bo kredytowe hamburgery wciąż mu nie szkodzą, a wręcz ich potrzebuje, godzi się na nowe pomysły władzy, aby puste obietnice zastąpiło głośne zaciskanie pasa. Godzi się, bo społeczeństwo znudzone jest zbyt długą konsumpcją i w porywie desperacji uznało, że ekonomiczna pokuta, może być świetnym pomysłem na rozrywkę. I tak licytujemy się kto kupuje taniej i rzadziej, kiedy jeszcze tak nie dawno egzaltowaliśmy się chwaleniem towarów z wyższych półek, które choć smakowały podobnie jak te tańsze, to ponoć szkodziły naszym wrażliwym żołądkom trochę mniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.