182539 miejsce

Macedonia z kompletem punktów po meczu z Andorą

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-11 17:53

W meczu otwierającym środowe zmagania w ramach eliminacji Euro 2008, drużyna Macedonii bez problemu pokonała na wyjeździe zespół Andory.

Po sporej niespodziance, jaką w minioną sobotę sprawił zespół z Bałkanów, remisując bezbramkowo w meczu wyjazdowym z Anglią, kibice tej reprezentacji byli niemal pewni zdobycia trzech punktów w spotkaniu z outsiderem grupy E. Niespodzianki nie było. Macedończycy po bramkach: Gorana Pandeva (13. min.), Nikolce Noveskiego (16. min.) i Ilco Naumoskiego (31. min.) zwyciężyli 3:0.

Do zwycięstwa gości swoją dołożyli też sami reprezentanci Andory, gdyż już w 26. minucie meczu boisko za brutalny faul na rywalu musiał opuścić ich libero Antoni Sivera Peris. Około tysiąca widzów na stadionie w Andorra la Vella musiało więc po raz kolejny pogodzić się z przegraną swoich pupili. Dla Macedończyków było to już drugie zwycięstwo w tych eliminacjach. W połowie sierpnia pokonali na wyjeździe ekipę Estonii 1:0, później przyszła jednobramkowa przegrana z Anglią u siebie, a w rewanżu remis z tą drużyną.

Dzięki wygranej z Andorą Macedończycy po czterech rozegranych meczach zajmują trzecie miejsce w grupie z siedmioma punktami na koncie. Zawodnicy z Pirenejów zamykają stawkę drużyn walczących w grupie E, jak dotychczas nie zdołali wywalczyć choćby punktu, a na swoim koncie mają tylko jedną zdobytą bramkę. Dzisiaj w tej grupie zagrają jeszcze Chorwacja z Anglią i Rosja z Estonią.