Facebook Google+ Twitter

Machina czasu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-15 13:47
  • Creative Commons

O obchodach Święta Niepodległości było głośno we wszystkich mediach w Polsce i w wielu zagranicznych, oprócz ukraińskich. Ale i ja chcę dorzucić swoje trzy grosze, czyli trzy kopiejki na ten temat.

 / Fot. prezydent.plNie wiem jak Państwo, ale ja lubię oglądać w telewizji uroczystości, na przykład te z placu Piłsudskiego w Warszawie. Mimo, że nie mam możliwości osobistego uczestnictwa w obchodach, bardzo mi się podoba atmosfera takich uroczystości, stroje wojskowych i defilada.

Najbardziej zwróciła moją uwagę uroczystość, poświęcona pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jednak to, co zobaczyłem 11 listopada tego roku, wywołało u mnie przerażające odruchy. Kiedy spojrzałem na trybunę przeznaczoną dla honorowych gości, przypominały mi się dawne sowieckie czasy. Wtedy widziałem stojących na trybunie Mauzoleum Lenina członków Politbiuro Komitetu Centralnego KPZR w jednolitych strojach, czapkach, kapeluszach i z koniecznie poważnymi twarzami, z których nie dało się nic wyczytać. Teraz, patrząc na zaszczytną trybunę, przeżyłem podobne uczucia.

Jedyną wyjątkową osobą na tle szarych mundurków była pięknie ubrana prezydent Litwy, pani Dalia Grybauskaite. Za co jej dziękuję, bo pozwoliła cofnąć tą machinę czasu do naszej rzeczywistości.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.11.2010 12:00

Tak,pani Grażyno,Wasza prawda.Ta szczepionka marksistowska,mocno ukorzeniła się w świadomości współczesnych obywateli,nawet w tych prozachodnie nastawionych,których widziałem na tej trybunie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już widać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2010 10:33

Niestety,szanowni moderatorzy nie opublikowali zdjęcia,które dodałem do materiału.Ja rozumiem to, ponieważ wziąłem go z witryny prezydent.pl
Lecz,jak państwo chce zobaczyć jakie to było widowisko,możecie zerknąć na tamtą stronę,i przeżyć takie same chwili,co ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.