Facebook Google+ Twitter

Machine Head, Judas Priest, Chris Botti, Dave Matthews Band. Koncertowa jesień w Trójmieście

Machine Head, Judas Priest, Chris Botti, Dave Matthews Band - to tylko część wykonawców, którzy tej jesieni zawitają do Trójmiasta.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressMachine Head w B90 w Gdańsku

Zapraszamy na koncert w Polsce zespołu Machine Head. Amerykanie po rewelacyjnym gigu w zeszłym roku wracają co oznacza, że mówili prawdę podkreślając jak genialnie się czują grając dla Polskiej publiczności. Na tym koncercie nie zobaczymy suportów, za to będzie to wyjątkowy koncert z serii „An Evening With Machine Head”. Zespół przygotowuje specjalny, przekrojowy set trwający dwie i pół godziny składający się z największych hitów.

Wydarzenie będzie miało miejsce: 13 września w Gdańsku w klubie B90 w Gdańsku. Bilety w cenie 99 zł (I pula) / 120 zł (II pula) / 140 zł (w dniu koncertu) do nabycia: online na pwevents.pl, Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat, w dniu imprezy w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

Tau w gdyńskim klubie Ucho

Tau to raper, producent muzyczny i założyciel wytwórni Bozon Records. W 2008 roku jako Medium opublikował demo pt. „Seans spirytystyczny”, które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. W 2010 roku wypuścił kolejny nielegal zatytułowany Medium – „Alternatywne źródło energii” (gościem na płycie był O.S.T.R.) i tym samym zwrócił na siebie uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W 2011 roku oficjalnie zadebiutował na polskiej scenie muzycznej, wydając płytę „Teoria Równoległych Wszechświatów” (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem oraz debiutem 2011.

Następnie wyruszył w trasę koncertową wraz z DJem Funktionem. Rok później ukazało się dwupłytowe wydawnictwo pt. „Graal”, które pomimo bardzo osobistych utworów i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do najlepszych płyt 2012 roku. Na krążku gościnnie udzielili się m.in. Gift of Gab (Blackalicious), O.S.T.R., Te-Tris i Bisz. Medium zaczął grać coraz więcej koncertów wraz z DJ’em Funktionem, który w grudniu został Mistrzem Świata IDA w kategorii show. W lutym 2013 roku muzyk opuścił Asfalt Records i powołał do życia własną wytwórnię – Bozon Records. W czerwcu 2013 roku światło dzienne ujrzał projekt pt. „Egzegeza – Księga Słów” (prod. Galus), inaugurujący działalność wytwórni. Płyta została napisana przez Medium w zaledwie 16 godzin. Promująca ją trasa objęła 30 koncertów w całym kraju. W grudniu 2013 roku Medium zmienił pseudonim na Tau. Dokładnie rok później ukazała się jego pierwsza płyta wydana pod nowym pseudonimem – „Remedium”, która w niecałe dwa tygodnie po premierze zadebiutowała na 4. miejscu na liście OliS, a w kwietniu 2015 roku osiągnęła status Złotej Płyty.

Koncert odbędzie się 13 września w gdyńskim klubie Ucho. BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00

OPEN SOURCE ART FESTIVAL 2015 w Sopocie

Motywem przewodnim V edycji OSA Festiwal jest zagadnienie synchronizacji dźwięku i obrazu, architektury i przestrzeni oraz ich oddziaływania na człowieka, czyli w skrócie „SYNC”. Zaproszeni kompozytorzy zaprezentują szeroką gamę gatunków i rodzajów muzyki współczesnej, wymagającej i zaawansowanej, od ambientu, przez drone, noise, glitch, modern electro-acustic po eksperymenty badające właściwości dźwięku i obrazu oraz możliwości ich pełnej synchronizacji.

Termin: 11-13.09.2015
Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 1, Sopot.
Bilety:
50 pln karnet trzydniowy dostępny na www.biletomat.pl (limitowana ilość).
25 pln bilet jednodniowy (dostępne przed koncertami).

James Arthur w gdańskim klubie B90

James Arthur to brytyjski wokalista i muzyk. Od 2005 roku udzielał się w wielu zespołach, później występował jako solowy artysta i stworzył własny projekt The James Arthur Band i James Arthur Project. W 2012 roku został zwycięzcą dziewiątego wydania brytyjskiego programu X-Factor. Po wygranej, singiel „Impossible” zadebiutował od razu na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów, sprzedając się w zawrotnej w liczbie ponad prawie 1,5 miliona kopii, przez co stał się najlepiej sprzedającym się utworem finalisty programu X-Factor w historii. Jego ostatnie koncerty w Polsce wyprzedały się w ciągu kilku dni!

James Arthur wystąpi 25 września w klubie B90 w Gdańsku
bilety w cenie 90 zł / 110 zł (od 1 sierpnia) do nabycia:
online na Ebilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Biletin.pl, Biletomat.pl oraz na www.goodmusic.pl
bileterie Empik, sklepy sieci Media Markt i Saturn
w dniu imprezy w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

ILLUSION / AFROMENTAL / POWER OF TRINITY / THE SIXPOUNDER / CORIA w Gdańsku

Zapraszamy na Polską trasa koncertową. Tylko ten jeden raz na jednej scenie wystąpią takie zespoły jak : ILLUSION, AFROMENTAL, POWER OF TRINITY, CORIA ORAZ THE SIXPOUNDER + support lokalny. Wyruszając razem w trasę koncertową od Gdańska aż po Wrocław.

Gdański koncerty odbędzie się 25 września w Centrum Stocznia Gdańska.
ceny biletów:przedsprzedaż - od 59 PLN

Lady Pank – The Best of w Ergo Arenie

Lady Pank to jeden z najpopularniejszych zespołów w historii polskiego rocka, który jest na polskie scenie od 1981 roku. Mają na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich: „ Tańcz, głupia tańcz”, „Fabryka małp”, „Sztuka latania”, „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy” czy „Kryzysowa narzeczona”. Trasa Lady Pank THE BEST OF będzie przekrojem największych hitów zespołu, który na przestrzeni lat zjednał sobie wielu fanów. W 2016 roku zespół planuje wydanie nowego albumu, z którego single zabrzmią także podczas trasy THE BEST OF. Rockmani zawładną scenami muzycznymi w kilkunastu miastach, dając wyjątkowe show pełne wspomnień i emocji. Zapowiada się niezwykłe widowisko: zaskakujące scenografia, zadziwiające efekty multimedialne, inscenizacje z użyciem nowoczesnej techniki scenicznej, przygotowane specjalnie dla wielbicieli dobrego brzmienia gitar i rockowych hitów.

3.10.2015, sobota, godz. 19.00 Ergo Arena
Bilety w cenie 60-120 zł dostępne

kasa nr 3 w ERGO ARENIE,
czynna pn.-pt. w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 101
sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert, a także za pośrednictwem stron: eventim.pl, ebilet.pl , ticketpro.pl

HAPPYSAD, Muzyka Końca Lata w gdyńskim klubie Ucho

Tańczmy Tour to nazwa jesiennej trasy Happysad, na którą grupa zaprosiła także trzy zaprzyjaźnione zespoły: Muzyka Końca Lata, Maki i Chłopaki oraz Bezsensu. Pierwszy z nich jest na finiszu nagrywania najnowszej płyty, drugi zaplanował datę premiery nowego zestawu piosenek pt. „Tańcz” na 4 września, a trzeci jest w trakcie promocji swojego albumu „Wszystko i nie tylko wszystko”. W takim towarzystwie nie sposób smucić się z powodu końca lata. W tym roku mija także dziesięć lat od wydania drugiego krążka Happysad, czyli „Podróży z i pod prąd” i jak zapewnia zespół na swoim profilu fejsbookowym, w jesiennej koncertowej setliście, wśród najbardziej znanych utworów, znajdzie się oczywiście miejsce dla rzadko granych piosenek z tego wydawnictwa. Kolejnym powodem do radości jest nowy członek zespołu. Do niedawno przyjętego Macieja Ramisza dołączył właśnie Michał Bąk, który od kilku lat wspomaga zespół na koncertach plenerowych w sekcji dętej.

Koncert odbędzie się 3 października w gdyńskim klubie Ucho
BILETY: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)

The Doors Alive w gdańskim klubie Parlament

The Doors Alive to najlepszy muzyczny trybut legendarnego zespołu "The Doors" ale to stwierdzenie jest niesprawiedliwe, nawet powiedziałbym krzywdzące. Nie mieści się w nim ogrom charyzmy, talentu, seksu, klimatu, który panuje podczas każdego ich występu. Ekipa ta jest czymś więcej niż kolejnym trybutem. William Scott, Nobert Varga, Barry "Buzz" Allan i Barrington "Baz" Mayer(skład zespołu) oddali swoje życie odtworzeniu muzyki, która podbiła cały świat, tworząc historie i zmieniając światopoglądy, dając nam szanse aby przenieść się w czasie do zadymionego "Whiskey Go-Go" i doświadczyć "The Doors". Doświadczyć niemożliwego.

Na magię tworzoną przez "The Doors Alive" składa się parę czynników. Są to klasyczne instrumenty, identyczne na jakich grali "Doorsi" podczas swojej kariery, surowy klimat koncertów, idealnie oddający kameralne występy z lat 70 w sławnym klubie"Whisky go-go" oraz baryton i sceniczny "image" wokalisty Williego Scott'a, który do złudzenia przypomina, legendę, Jimiego Morrisona.

The Doors Alive
Niedziala, 4.10.2015
Klub Parlament

Bilety: 80 PLN - tylko do końca czerwca, 100 PLN - od lipca, 120 PLN - w dniu koncertu

Indios Bravos w gdyńskim klubie Ucho

Indios Bravos to założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest gitarzysta Piotr Banach związany poprzednio z grupą Hey, wokalistą zaś Piotr "Gutek" Gutkowski. Wokalistę wspierają również Magda "Dziun" Ciećka i Paweł "Gawron" Gawroński (były menedżer zespołu).

Koncert odbędzie się 9 października w gdyńskim Uchu
BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Atari Teenage Riot w klubie UCHO

Projekt Atari Teenage Riot to dziecko Aleca Empire. Pomysł na utworzenie zespołu narodził się z ekscytacji społecznymi i muzycznymi możliwościami, jakie niósł za sobą upadek Muru Berlińskiego oraz z chęci stworzenia nowego brzmienia, odpowiadającego tym czasom. Empire powołał do życia zespół, serwujący rewolucyjną mieszankę breakbeatu, dance, elektroniki, hip-hopu i punka. Choć grupa początkowo ograniczała się do grania w piwnicach, pozostając na obrzeżach berlińskiej sceny, szybko znalazła zwolenników. Empire, zainspirowany książką „Electronic Revolution” William S. Burroughsa, a zwłaszcza wzmianką o tzw. „riot sounds”, zaczął swoje muzyczne eksperymenty. Efekt takich zabiegów okazał się trudny do skategoryzowania. Wkrótce pojawiło się jednak nowe określenie, opisujące eksperymenty ATR – „digital hardcore”. Digital hardcore to gatunek muzyczny, łączący w sobie elementy hardcore i punka z cięższymi odmianami muzyki elektronicznej (hardcore techno, jungle, breakbeat, industrial, noise). Nazwa gatunku pochodzi od wytwórni założonej przez Aleca Empire – Digital Hardcore Recordings i pierwotnie odnosiła się do zrzeszonych w niej grup.

Koncert odbędzie się 10 października w gdyńskim klubie Ucho. BILETY: 60 zł (przesprzedaż) / 63 zł (Eventim) / 80 zł (w dniu koncertu)

Flatfoot 56, Bishops Green, 6'10" w klubie UCHO

Flatfoot 56 amerykański zespół, grający celtyckiego punka. Grupa używa szkockich dud, przez co często jest stawiana obok takich formacji jak Dropkick Murphys i Flogging Molly. Początki Flatfoot 56 sięgają 2000 roku. To wtedy trójka braci, pochodzących z Chicago – Tobin Bawinkel, Justin Bawinkel i Kyle Bawinkel, postanowiła wspólnie pograć.

Bishops Green 6'10" streetpunkowy zespół z Vancouver w Kanadzie, założony w 2011 roku. Jego melodyjny styl w duchu oldschoolowego punka wynika z muzycznych inspiracji takimi europejskimi kapelami jak: Blitz, The Clash, Stiff Little Fingers, Cock Sparrer, The Partisans i Leatherface oraz dokonaniami amerykańskiej sceny hardcore spod znaku Naked Raygun i Minor Threat. Muzyka Bishops Green jest surowa i energetyczna, głęboko osadzona w korzeniach street punka oraz oi!. Wszyscy członkowie grupy grają ze sobą w różnych formacjach od lat 90.

6’10” Amerykański folk. Akustyczny projekt Tobina Bawinkela z Flatfoot 56.

Koncert odbędzie się 15 października w gdyńskim klubie Ucho. BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 48 zł (Eventim) / 55 zł (w dniu koncertu)

Chris Botti oraz Polska Filharmonia Kameralna w Ergo Arenie

Pierwsze takie wydarzenie w historii koncertów tego artysty w Polsce, a ta historia trwa już 10 lat. Z tej właśnie okazji Agencja Artystyczna BART, pierwszy promotor Chrisa Botti w Polsce, zaprosiła artystę do niezwykłego projektu – koncertu z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Botti i jego zespół występowali z wieloma najlepszymi orkiestrami symfonicznymi, na najbardziej prestiżowych scenach świata. Wśród orkiestr znajduje się m.in. The Philadelphia Orchestra, czy Boston Pops, z którą w 2008 roku artysta nagrał rewelacyjny materiał CD/DVD „Chris Botti In Boston”. Teraz do tej długiej, liczącej kilkadziesiąt pozycji listy dołączy Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Wspólnie wykonają aż 15 utworów, w tym m.in. „Time to say goodbye”, „Nessun dorma”, „Cinema paradiso” czy „Italia”.

Koncert odbędzie się 24 października w Ergo Arenie. Bilety do nabycia w cenie od 125 zł do 245 zł do nabycia w kasach BART-u i Ergo Areny.

Dave Matthews Band w Ergo Arenie

Dave Matthews Band na światowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1991 roku. Grupa została założona przez urodzonego w RPA Dave`a Matthewsa. W ciągu dekady zrobiła prawdziwą furorę. Z małego zespołu koncertującego głównie w salach klubowych, stała się gigantem, który sprzedaje swoje płyty w milionach egzemplarzy i występuje dla tysięcy fanów. Muzyka amerykańskiej formacji to perfekcyjne połączenie jazzu, folku, funku oraz popu.

Koncert odbędzie się 28 października w Ergo Arenie. Bilety w cenie od 249 zł do 699 zł do nabycia na www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl

Bad Boys Blue, Alphaville, Limahl, Francesco Napoli w Ergo Arenie

Jako pierwszy na scenie pojawi się Francesco Napoli. Kolejno Limahl i Bad Boys Blue. Podczas występów będzie można usłyszeć największe taneczne przeboje Artystów:You Are a Woman”, “Pretty Youn Girl”, “Lady in Black”, “Come Back and Stay”, “Balla Balla”, “Che Sara”, , “Big in Japan”, “Forever Young” i wiele innych.

Koncert odbędzie się 28 listopada w Ergo Arenie. Bilety w cenach 99zł, 109zł, 119zł, 139zł, 159zł można nabyć w kasach Ergo Areny, salonach Empik, Media Markt, Saturn, oraz w internecie na Ticketpro.pl

Disney Pixar in Concert w Ergo Arenie

Czterech wybitnych kompozytorów, cztery muzyczne style, a do tego kilkanaście kultowych postaci, kilkadziesiąt Oscarów® oraz setki milionów widzów na całym świecie – oto Pixar in Concert. Utworom w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego towarzyszyć będą fragmenty kultowych animacji Studia Disney Pixar wyświetlane na wielkim kinowym ekranie. Trójmiejska premiera będzie zaprezentowana w Mikołajki 6 grudnia.

Koncert odbędzie się 6 grudnia w Ergo Arenie Bilety w cenie 49, 69, 89, 109 i 129 zł dostępne są na stronie www.KoncertFilmowy.pl oraz w serwisie www.Eventim.pl. Dla dzieci (siedzących na kolanach rodziców) do lat 4 wstęp bezpłatny.

Judas Priest w Ergo Arenie

Po sukcesie łódzkiego koncerty, na który bilety rozchodziły się w błyskawicznym tempie, Judas Priest powracają 10 grudnia z kolejną dawką fantastycznej muzyki. Istnieje tylko kilka zespołów heavy metalowych, którym udało się osiągnąć tak wielki sukces jak Judas Priest podczas swojej prawie 40 letniej kariery. Ich obecność w muzyce i wpływ na nią pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, o czym świadczy „Nostradamus” prawdopodobnie najlepszy album w ich karierze, oraz nagroda Grammy za „Best Metal Performance”. Judas Priest od lat grają dla milionów fanów na całym świecie a dodatkowo wydają właśnie swój 17 album ‚Redeemer of Souls’ (Epic Records).

Koncert odbędzie się 10 grudnia w Ergo Arenie. Bilety w cenach od 199,00 zł do 349,00 zł dostępne są na www.LiveNation.pl i kasach Ergo Areny.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.