Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7023 miejsce

Machu Picchu zagrożone?

W pobliżu starożytnej stolicy Inków, Machu Picchu, szaleją pożary. Peruwiańscy strażacy walczą w żywiołem wspomagani przez Narodowy Instytut Kultury. Razem, za wszelką cenę, starają się opanować płomienie.

Machu Picchu z lotu ptaka / Fot. Wikipedia, Licencja GNUOgień pojawił się w sobotę i od tego czasu zniszczył już setki hektarów andyjskich lasów. Ponadto zagrożona jest również linia kolejowa przebiegająca w okolicach starożytnego miasta

Szef policji regionu Cusco nie potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie, kiedy pożar zostanie opanowany.

- Nie mamy żadnej pewności. W każdej chwili ogień może się znów pojawić i co w całkiem niespodziewanym miejscu – mówi Jaime Mayta.

Nie wiadomo, czy ogień jest w stanie zagrozić jednemu z najsłynniejszych zabytków. Na razie turyści ze spokojem mogą podziwiać bezcenny zabytek kultury peruwiańskiej.

Machu Picchu jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym miastem Inków. Naukowcy całego świata zadają sobie od lat pytanie: kto mieszkał i dlaczego tak nagle opuścił to piękne miejsce. Znajduje się ono w Andach Peruwiańskich na wysokości 2090 –2400 m.n.p.m., 400 m ponad doliną Rio Urubamba. Prawdopodobnie ukryte miasto wybudowano w XV wieku, a opuszczono je w 1535 roku.

Wypowiedź J.Mayty dla gazety "El Bocón"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.