Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3785 miejsce

Macie newsa? Opublikują go gazety, a Wy dostaniecie wierszówkę!

Gazeta internetowa Wiadomości24.pl, skupiająca już ponad 700 piszących i fotografujących Autorów daje nową szansę. Zaczynamy oferować gazetom Polskapresse Wasze materiały. Jeśli zostaną wydrukowane – ich Autorzy otrzymają honoraria po cenach rynkowych.

Codziennie do naszej internetowej gazety trafia wiele wartościowych materiałów. Dlaczego mają znać je jedynie internauci? Od poniedziałku 26 marca próbujemy szerzej, niż do tej pory, zainteresować nimi redakcje gazet grupy Polskapresse.

Jak to zrobimy? Codziennie do godz. 9 (redakcje planują swoje wydania rano) oczekujemy na zgłoszenia tekstów, czy zdjęć, które mają charakter newsowy, unikalny (nie felietonów!). Koniecznie wysyłajcie je przez nasz system! Oczywiście mogą być to gotowe materiały lub dopiero draft tekstu, który danego dnia może powstać. Redakcja Wiadomości24.pl po wstępnej obróbce, akceptacji tematu zaproponuje materiał gazetom PP (Dziennik Bałtycki, Dziennik Zachodni, Dziennik Łódzki, Głos Wielkopolski, Gazeta Krakowska, Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska, Express Ilustrowany).

Ważna uwaga: z racji głównie e-mailowych kontaktów z Wami wymagamy podania w polu "Uwag do redakcji" danych bohaterów tekstu: e-maili, telefonów, by można było zweryfikować fakty. Ważna jest też chęć Autora do poprawiania tekstu (obywatelski dziennikarz może napisać o czym chce, ale redakcje mają profesjonalne wymagania). Oczywiście liczymy też na unikalne zdjęcia!

Zaznaczam, czekamy na zgłoszenia rano, może być draft tekstu, czyli opis: kto? co? gdzie? kiedy? główna teza, kto się wypowiada, etc.

To chyba wszystko... Byłbym zapomniał. Za publikację gazety płacą honoraria autorskie! Oferta jest dla wszystkich, ale zdjęcie w profilu autora oraz dane szczegółowe (do ewentualnego honorarium) są w takim wypadku niezbędne!

Czytaj również:

Redakcja Wiadomości24.pl – Kim jesteśmy?
Wiadomości24.pl - Pierwsza gazeta tworzona przez interneutów
Masz newsa?Jeśli opublikują go gazety, dostaniesz pieniądze


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

Spostrzegłem błąd na samym końcu tekstu - "w takim wypadku", zamiast "w takim przypadku". Sami uczyliście, że wypadek to może być samochodowy, od Was się tego nauczyłem, a tu proszę... Oj, nieładnie, nieładnie z taką gafą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To stara dyskusja, więc pewnie nikt tu już nie zajrzy, ale gdy ją przejrzałem postanowiłem się zarejestrować tylko po to, aby odpowiedzieć. A więc drodzy starzy i nowi, posiadacze wielu piór i ci, co ledwie zaczynacie - strasznie sie dajecie nabierać. Służycie jako zaplecze PP w wydaniu PTT bezpłatnego Miasta i straszak dla zatrudnionych tam. Kiedyś sie w PP straszyło - nie podoba się, to dobierzemy studentów. Teraz można dobrać z W24. Szansa dla Was? Zastanówcie się ... Oczywiście, Wasze teksty w drukowanej gazecie są miłą perspektywą, ale pomyślcie - czy PP nie może po prostu zrobić rubryki W24 i drukować tam najciekawszych tekstów stąd? Nawet za darmo, na zasadzie wzajemnej promocji? Nie zgodzilibyście się? Czy lepsze są obietnice o "stawkach rynkowych" których nie znacie? I zamiast podać te stawki ktoś, podpisujący się pawel... (coś tam dalej, nie pamiętam) pisze o stawce za zdjęcie 50-500?? Ten ktoś sobie z Was jaja robi, bo nie ma takiej stawki w regionalnym dzienniku PP. Możecie dostać 5-20 zł. Te 20 to jest górna granica a nie mniej niż połowa dolnej. Ktoś poruszał sprawę czasu publikacji newsa i tu jest drugie kłamstwo - nic nie przejdzie na następny dzień. News to informacja gorąca a nie sprzed 2 dni (choć PP w istocie ma czasem inne tego widzenie). Praktycznie : jeśli dziś coś zobaczycie i opublikujecie w W24 jutro rano przeczyta to ktoś z którejś redakcji PP i zrobi o tym własny tekst. To może być ta inspiracja... Ale zerknijcie proszę na stronę polskatimes - dział newsowy. Gdy PP zrezygnowała z serwisu PAP przez jakiś czas pojawiały się tam informacje nie sygnowane przez żadną agencję i osobę. Po prostu ktoś przeczytał coś w WP, Onecie, Interii, TVN24 - itd i z tego zrobił newsa. Na dłuższą metę to nie mogło działać, gdyż to oczywiście nieuczciwe. Więc teraz niemal wszystkie newsy to... IAR. A przecież ogłaszano, że PP ma tylu dziennikarzy, że da radę sama... No i czy ktoś widział tam informacje z W24? Czemu po prostu nikt nie powiedział kiedyś, że PP już nie może sobie finansowo pozwolić na serwis PAP?
Rozumiem, że macie nadzieję na legitymacje dziennikarskie, ponieważ chcielibyście wchodzić za darmo na imprezy. To przytyk przynajmniej do niektórych z Was. Bo nieprawdą jest, że legitymacja umożliwia cokolwiek. Wprost przeciwnie. Mam legitymacje kilku wydawnictw, żadnej od kilku lat nikomu nie pokazałem. Nie było potrzeby. Z wyjątkiem takich imprez, na które można za kilka złotych kupić bilet. Bzdurą jest tekst, jaki ktoś napisał, że "kolega ochroniarz powiedział, że nie wpuści mnie do zamkniętego szpitala jeśli nie będę miał legitymacji". Z legitymacją na pewno nie wpuści, bo oficjalnie (więc z legitymacją) ma zakaz, zatem oficjalnie trzeba pójść do jego przełożonego. A ten na pewno nie wpuści. Jeśli kolega - to kolegę wpuści. Dziennikarze takich kolegów muszą "kupić", jeśli ktoś ma takiego bez kasy - to albo oszukuje "kolega-ochroniarz", albo "dziennikarz obywatelski, odczuwający przemożną chęć posiadania legitki". A skoro jesteście dziennikarzami obywatelskimi to opisujecie te imprezy, na których i tak jesteście. Jeśli chcecie opisać wystawę rasowych ropuch to dlatego, że rasowe ropuchy są Waszą fascynacją, więc i tak na tej wystawie będziecie. Czy nie mam racji? Niestety, nie zawsze. iektórzy z Was teraz czują się, że są "lepszymi obywatelami" bo pisuja do W24, więc chcą na tę wystawę wejść za darmo, machając legitką i potem pokazując ją wszystkim, żeby...No właśnie, żeby co? Mieć lepsze miejsce na widowni? Dostać darmowego drinka? Zostańcie obywatelscy, bo to dobra idea, obserwujcie i opisujcie świat, jaki jest wokół Was - róbcie dobro a nie żądajcie i nie pożądajcie. I nie dajcie się PP robić w jajo. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie tutaj jest Kurier Lubelski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł. Brawa dla redakcji W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

paweln: mój artykuł "Zgrozą powiało z Hiszpanii" ma ponad 650 odsłonięć, czyli 6 x 100.
Andrzeju Zaranku, kryzys jest nie od dziś. Ważne, żeby tego nie ukrywać.
Do wszystkich nowych: zazdroszczę Wam. Tego, że jesteście nowi.
Do reszty świata: sorry, ale idę spać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

OK Andrzeju, masz rację :) "To ewentualny inny wątek" - w takim razie informację, jaką zamieścił press wrzucam na forum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku, Pawle,niech będzie i ogólnoświatowa:)a tak na marginesie to nie podobają mi się sztuczne podziały, które wytwarzacie:starzy- nowi. Mam nadzieję, że każdemu zalezy tak samo na W24...i to bez względu na staż w serwisie, wiek, doświadczenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie są omylni. Wszyscy.
Odsyłam do komentarza Andrzeja Zaranka, który uchwycił rzeczy sedno...

Faktycznie tekst składał się z cytatów. Oburzenia nie było. Był znak zapytania.
A komentarzu napisałaś: "Asen, Robert - "Oburzamy się"? Nie!:) Raczej zastanawiamy się, czy takie określenie jest odpowiednie. Owszem, jest to dla nas wszystkich PRZYJEMNOŚĆ. Ale czy każda przyjemność jest zabawą, czyli czymś z definicji mało poważnym?"


Maćku! Mylisz się to nie frakcja ogólnoeuropejska a ogólnoświatowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

cóż - zwolnienia! Rozumiem, że chodzi o samą informację? To ewentualny inny wątek. Tu mieliśmy porozmawiać o nowych możliwościach, a dyskusja jaka się wywiązała nieco nam to uniemożliwiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, a gdzie ma się odbyć owa "gwałtowna polemika" w kwestii braku komunikatu dotyczącego zwolnień? Widzisz takie miejsce? Bo ja nie ... :( Zresztą ja już skończyłam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.