Facebook Google+ Twitter

Maciej Florek zwycięzcą You Can Dance

Maciej Florek z Wrocławia wygrał pierwszą polską edycję programu "You Can Dance" emitowanego w TVN. W nagrodę otrzyma 100 tys. zł i stypendium w nowojorskim Broadway Dance Center, jednej z najlepszych szkół tańca na świecie.

W wielkim finale popularny "Gleba" pokonał Annę Bosak i Rafała "Roofiego" Kamińskiego. Maciej Florek to jeden z najbardziej charyzmatycznych uczestników pierwszej edycji show. Już na pierwszym castingu zaszokował jurorów sławnymi później upadkami na podłoże. - Niszczysz swoje ciało - mówił wtedy jeden z sędziów, Michał Piróg. Mimo to członkowie jury postanowili dać mu szansę, wręczając bilet do kolejnego etapu w Paryżu.

Z każdym tygodniem wrocławianin coraz bardziej zaskakiwał wcześniejszych krytyków. Doskonale odnajdywał się w każdym tańcu, od lirycznego jazzu po żywiołowy hip-hop. Zaskarbił sobie największą sympatię telewidzów i wielki szacunek jury, w skład którego oprócz Piróga wchodzili Weronika Marczuk-Pazura oraz znany choreograf i tancerz, Augustin Egurrola. W nagrodę za zwycięstwo w programie pojedzie do Nowego Jorku, gdzie przez trzy miesiące uczył się będzie w jednej z czołowych szkół tańca na świecie, Broadway Dance Center. Otrzyma także wsparcie pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych. - Chcę się dalej rozwijać - powiedział po ogłoszeniu wyników szczęśliwy Florek.

Program "You Can Dance" podbił serca publiczności na całym świecie. Jego celem jest wyłowienie najbardziej utalentowanych tancerzy w danym kraju i otworzenie im drzwi do kariery. Pierwsza polska edycja programu wzbudziła olbrzymie zainteresowanie. Na castingi w pięciu miastach (Bytomiu, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie) zgłosiło się kilka tysięcy osób. Spośród tej grupy wybrano najlepszą pięćdziesiątkę, która wyjechała na specjalne lekcje do Paryża. Tam ćwiczyła pod okiem renomowanych choreografów, walcząc o szesnaście miejsc w wielkim finale w Warszawie. W kolejnych odcinkach telewidzowie mogli głosować na swoich faworytów, na ostatecznego zwycięzcę wybierając Macieja Florka z Wrocławia.

Planowana jest już druga edycja show.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.12.2007 12:24

Czyzby TVN nie mial tlumaczy? Przyznam szczerze, ze tytul programu zgrabniej by wygladal, gdyby byl napisany po arabsku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeee tam z Wrocławia ;) Teraz mieszka w Gdańsku, więc i Gdańsk się chętnie Maćkiem pochwali :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusior :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-) Plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

hi hi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.