Facebook Google+ Twitter

Maciej Janowski vs Duńczycy. 5. finał IMŚJ na żużlu!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się piąta runda walki o tytuł najlepszego juniora na świecie. Niestety z 7 polskich zawodników, startujących w całym cyklu, w sobotę w czeskich Pardubicach zaprezentuje się tylko broniący tytułu Janowski...

Maciej Janowski / Fot. wikipediaPozostała szóstka nie wystartuje niestety z powodu kontuzji. Aż piątka z nich musiała przedwcześnie zakończyć sezon: bracia Pawliccy, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik oraz Tobiasz Musielak doznali urazów w końcówce rundy, jak to w przypadku brawurowo jeżdżących i czasem bez przysłowiowej głowy juniorów.

Jedynie Damian Adamczak zapowiada, iż w tym roku chce jeszcze wrócić na tor, ale w Pardubicach jeszcze nie wystąpi.

Honoru Polaków broni Maciej Janowski, który jest mistrzem świata juniorów sprzed roku i w tym sezonie ma olbrzymią szansę powtórzyć ten sukces... Jednak będzie mu bardzo ciężko, gdyż musi walczyć z całą "armią" Duńczyków, których aż sześciu wystartuje w Czechach, na czele z liderem klasyfikacji po 4 rundach, czyli rewelacją tego sezonu 19-letnim Michaelem Jepsenem Jensenem, który w tym sezonie zdołał już wygrać m.in. jedną z rund Grand Prix czyli walki o mistrzostwo świata seniorów, wygrał zawody na "swoim" torze w Vojens; a walce o tytuł wśród zawodników do lat 21 ma 4 punkty przewagi nad Janowskim.

Obecnie na pozycji medalowej jest drugi z Polaków, Przemysław Pawlicki, ale ponieważ zakończył już sezon, wiadomo że medalu nie zdobędzie... Sprawę prawdopodobnego brązu rozstrzygną między sobą oczywiście Duńczycy - Mikkel Jensen i Michelsen, a bez szans nie pozostaje nawet 9. w klasyfikacji ich rodak Nicklas Porsing, bo wyprzedzający go Polacy, jak to się rzekło, sezon już zakończyli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.