Facebook Google+ Twitter

"Maciej Korbowa i Bellatrix" Witkacego. Premiera w Imce

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-05-18 17:55

8 czerwca o godz. 19 w Teatrze Imka w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Krystiana Lupy "Maciej Korbowa i Bellatrix" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

 / Fot. mat. organizatora "Maciej Korbowa i Bellatrix" to niespotykany wcześniej projekt. Krystian Lupa powrócił do sztuki zrealizowanej w 1993 roku ze studentami krakowskiej PWST.

"Uparliśmy się, żeby przeprowadzić dość szalony pomysł – spektaklu w dwóch wersjach. Żadnej z nich – w naszych zamiarach – nie miała być przyznana racja, prawda miała rozwijać się pomiędzy nimi. Kryterium rozróżniające zasady istnienia tych wersji zmieniało się, ewoluowało. Trudno je było uchwycić – trudno nawet w rozmowach, a co dopiero w konkretnej pracy. Rzeczywistość pierwsza miała być widziana z zewnątrz, miała dążyć do obiektywności, miała się interesować faktycznym? Pierwotnym? Wyglądem i gestami tych ludzi... miała zmierzać do przypuszczalnego pierwowzoru, do genezy wydarzeń... itd, druga wersja miała penetrować świat wewnętrzny, treść przeżyć, narkotycznych wizji, pragnień, dążeń, idei... pomyłek... miała wniknąć w naturę duchowego tworu... tworu z łona wspólnoty, a również odpowiedzieć na pytanie o sens i los tego tworu w kontekście wielkiej duchowej przemiany... (...)“ (fragment programu do spektaklu z 1993 roku)

Po ponad 20 latach z pełną mocą na scenie brzmią te frazy, które były wówczas niedostępne rozgorączkowanym studentom – dziś podszyte ironią, goryczą, doświadczeniem. Dawni studenci, dziś dojrzali aktorzy, powrócili do swoich ról i konfrontują własne doświadczenia z odległymi marzeniami.

"Maciej Korbowa i Bellatrix"
Obsada: Małgorzata Maślanka, Barbara Szotek-Stonawski, Agnieszka Trzyna, Joanna Żurawska-Federowicz, Paweł Deląg, Radosław Krzyżowski, Tadeusz Łomnicki, Artur Rzegocki
Asystent reżysera: Tomasz Węgorzewski
Kostiumy: Piotr Skiba
Muzyka: Jakub Ostaszewski
Koprodukcja: Teatr Imka, Teatr Łaźnia Nowa


Uwaga: Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.