Maciej Kot mistrzem Polski w skokach narciarskich!

Maciej Kot po bardzo wyrównanej końcówce konkursu zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Pokonał o 0,9 punktu Kamila Stocha. Piotr Żyła zajął trzecie miejsce.

Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła na podium mistrzostw Polski / Fot. PAP/Andrzej GrygielPo pierwszej serii konkursu z niewielką przewagą prowadził Kamil Stoch. Niemalże pewne było to, że zdoła obronić swoją pozycję. Końcówka drugiej serii była jednak bardzo emocjonująca. Na początku skok Piotra Żyły na odległość 132 m. Maciej Kot podniósł poprzeczkę, lądując na 132,5 m. Skok tego młodego zawodnika był bardzo dobry technicznie. Kamil Stoch z obniżonego rozbiegu uzyskał odległość 130,5 m. Lider reprezentacji miał kłopoty przy lądowaniu, przez co nie udało mu się obronić tytułu mistrza Polski.

Konkursowi na skoczni w Wiśle towarzyszyła bezwietrzna pogoda. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo wyrównana. Mamy młodych, zdolnych skoczków z dużymi ambicjami. Nasi zawodnicy po genialnym sezonie udadzą się na zasłużone wakacje, bądź nadrabiać zaległości na uczelniach. Już niedługo zobaczymy ich w Letnim Grand Prix, które jest zapowiadane na koniec lipca.