Facebook Google+ Twitter

Maciej Kot wygrywa Letnie Grand Prix w Wiśle! Polacy w "10"

Maciej Kot wygrał zawody Letniego Grand Prix w Wiśle Malince. Polak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wczorajszy konkurs drużynowy nie był szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Początkowo eksperci liczyli po cichu na podium Biało-Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince / Fot. Paweł KiliańskiCzerwonych, jednak konkurs szybko zweryfikował te marzenia. Jeszcze w pierwszej serii upadek zaliczył Dawid Kubacki, co pozbawiło nas szanse na walkę o czołowe miejsca w zawodach. Ostatecznie Polacy zajęli szóste, a sobotni konkurs indywidualny miał zrekompensować słabą postawę naszych skoczków w drużynówce.

Tak też się stało! Z bardzo dobrej postawy pokazał się lider letniego cyklu, Maciej Kot, który w pierwszej serii oddał najdłuższy skok na odległość 133,5 m i objął prowadzenie w konkursie. Drugi był Norweg, Anders Fannemel (131 m), a trzeci Niemiec, Andreas Wellinger (126 m). W pierwszej "10" zameldowało się jeszcze dwóch Polaków - siódmy był Kamil Stoch, a dziewiąty - Jan Ziobro, który w dniu wczorajszym nie wystąpił w konkursie drużynowym.

Druga seria zapowiadała się emocjonująco dla kilku tysięcy kibiców zgromadzonych pod skocznią im. Adama Małysza w Wiśle Pogoda dopisała zawodnikom oraz kibicom. / Fot. Paweł Kiliańskioraz przed telewizorami. Maciej Kot poleciał na odległość 127 metra, zapewniając sobie drugie w tym cyklu zwycięstwo w Letnim Grand Prix. Drugie miejsce zajął Anders Fannemel (126,5 m), a trzeci był Adreas Wellinger (125 m). Na siódme miejsce awansował Jan Ziobro (126,5 m), co śmiało można nazwać niespodzianką zawodów. Niestety, na dziesiątą pozycję spadł Kamil Stoch, który po drugim swoim skoku nie krył złości na samego siebie. Warto podkreślić, że w czołowej "30" zameldowało się jeszcze dwóch Polaków - 20. Jakub Wolny oraz 21. Andrzej Stękała

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.