Facebook Google+ Twitter

Maciej Morawski nominacja do nagrody Wybitny Polak 2015 - Francja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-25 06:58

Stowarzyszenie A.P.A.J.T.E-Association Polonaise des Auteurs,Journalistes et Traducteurs en Europe z siedzibą w Paryżu, zgłasza znanego korespondenta Rozgłośni Radia Wolna Europa Macieja Morawskiego,do prestiżowej nagrody Wybitny Polak 2015

Czytelnicy Dziennika Macieja Morawskiego,( internetowej, publikacji, "prawdziwej BIBLII emigranta") , wiedzą, że w roku 2015 przypada jubileusz piećdziesięciolecia pracy dziennikarskiej redaktora Morawskiego. W 1965 roku Maciej Morawski stał się posiadaczem karty prasowej wydanej przez monachijską radiostację Wolnej Europy. RWE - głos Polaków rozsianych po świecie - do Polaków w kraju - w imię wolności.
Dla Macieja Morawskiego , korespondenta RWE zamieszkującego Francję, karta prasowa otworzyła jak wiemy wiele drzwi.

Maciej Morawski, urodzony w 1929 roku w Jurkowie, ponad pół wieku spędził w Paryżu. Podobnie jak jego ojciec – ambasador Kajetan Morawski, wybitny dyplomata i pisarz – Maciej Morawski od lat pracuje na rzecz zbliżenia polsko-francuskiego. Jest postacią legendarną polskiej emigracji politycznej w Paryżu. Działał najpierw w Międzynarodówce Młodych Chrześcijan Demokratow, później był wieloletnim korespondentem Radia Wolna Europa w Paryżu oraz bliskim współpracownikiem paryskiej „Kultury” i wielu innych polskich i francuskich instytucji, takich jak Biblioteka Polska w Paryżu, polski dom spokojnej starości w Lailly en Val .

Drugą francuską edycję organizuje stowarzyszenie Florek Entertainment a jej celem jest promowanie osiągnięć wybitnych osobowości polskiego pochodzenia, które odniosły sukces za granicą. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ambasady RP we Francji.
Gala z okazji wręczenia nagród laureatom odbędzie się w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu 30 marca 2015 r.
Zwycięzcy z Francji automatycznie kwalifikują się do udziału w "Wielkiej Gali Finałowej -Teraz Polska", która odbędzie się w Warszawie na początku czerwca 2015 r.
(Magdalena Pignard-Bykowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.