Facebook Google+ Twitter

Maciej Mrozowski: TV Trwam stosuje szantaż religijny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-23 20:43

- Być może ta decyzja spowoduje, że o. Rydzyk zacznie działać zgodnie z prawem - twierdzi medioznawca, prof. Maciej Mrozowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Bartłomiej Graczak, iktomaracje.pl: Jak Pan skomentuje opinię Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, którzy twierdzą, że decyzja KRRiT jest zaprzeczeniem fundamentalnych zasad państwa demokratycznego?
Profesor Maciej Mrozowski: Nie wiem jakie jest uzasadnienie tej opinii, bowiem procedury nie zostały naruszone. Nie należy zatem wszczynać takiego alarmu. Bardzo często nadużywa się hasła o zagrożeniu demokracji tylko po
to, by realizować swoje partykularne interesy, które nie są związane z interesem publicznym. Ta opinia w moim przekonaniu jest oderwana od rzeczywistości. Nie ma konkretnych argumentów, złamania konkretnych przepisów, do których w tej sytuacji mógłbym się odnieść. Zarzut jest abstrakcyjny i demagogiczny.

Jak Pan ocenia wniosek PiS o Trybunał Stanu dla każdego członka Rady?
To już jest jawna bezczelność, polegająca na tym, że „nasze” ma być przede wszystkim. Politycy PiS myślą w taki sposób, że Ci, którzy nie realizują tego, co oni uważają za słuszne powinni iść pod sąd. To jest właśnie kompletne zaprzeczenie demokracji. Nie próbuje się działać w myśl określonych procedur, przecież decyzje KRRiT są zaskarżalne, podlegają kontroli sądowej. Jeżeli Krajowa Rada popełniła jakiś błąd w stosunku do prawa, to właśnie w taki sposób można dochodzić swoich praw. Taki wniosek o trybunał jest rodzajem prymitywnego szantażu, który ukazuje niedojrzałość ideologiczną, wściekłość. To zachowanie infantylne i koszmarnie niesmaczne.

Czy multipleks cyfrowy został zdominowany przez mainstreamowe media, które i tak mają w kraju najsilniejszą pozycję?
Ale takie jest przecież założenie. Jeżeli przechodzimy z nadawania analogowego na cyfrowe to jest to w pierwszej kolejności zmiana techniczna. Ma zachować istniejący ład i stopniowo go modyfikować, więc Ci, którzy w świecie analogowym wyznaczają mainstream, muszą się przenieść się do świata cyfrowego na tych samych zasadach. I wtedy też będą wyznaczać mainstream. To wcale nie oznacza, że zamykamy historię i otwieramy nowy rozdział, polegający na tym, że wprowadzamy nowe zasady i wszyscy dotychczasowi nadawcy tracą koncesję. To byłoby absurdalne. Cyfryzacja ma przynieść większe rozpowszechnianie, a nie doprowadzić do zmiany ładu w eterze. Z czasem będą zachodzić zmiany, pojawią się nowe częstotliwości, o które będą się ubiegać nowi gracze.
B.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Władysław Jankowicz
  • Władysław Jankowicz
  • 24.01.2012 12:36

Wstydzę się - jako polak za profesorów, naszych polskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
t_chr
  • t_chr
  • 24.01.2012 11:38

"Jesteśmy społeczeństwem demokratycznym i musimy troszczyć się o te ideały demokracji wprowadzać w życie, a nie ulegać szantażom"
Pan profesor musi dodać, że chodzi o polską demokrację, która się przejawie m.in. w takim działaniu: "Każda TV, ale nie Trwam", "Wszystkie religie, ale nie katolicy".
Jak wejdzie nadawanie cyfrowe to połowa ludzi zrezygnuje z kablówek i platform cyfrowych, a tym samym z Tv Trwam. Nie każdego będzie stać wyrzucić 500zł na satelitarny odbiór.
TV Trwam wprowadziłaby konkurencje i podniosła poziom, zyski z reklam innym stacjom też by spadły.
To o. Rydzyk mając swoje imperium nie jest w stanie wypełnic kryterium finansowego ws. przyznania koncesji . Coś tu nie gra?
PS. A tu ciekawa informacja z 2007r.:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070922&typ=my&id=my61.txt
ale to z pewnością "teorie spiskowe"

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 24.01.2012 08:19

Szantaż Rydzyka i dziwne zachowanie pisowców , nagłaśnianie sprawy nieistniejącej i psucie państwa. Czy przekona ta opinia fanatyków , watpię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie logiczny głos we wrzaskliwej sprawie. Telewizji Trwam nikt nie likwiduje; może nadawac tak , jak dotychczas. Ale Rydzyk chce ugrac coś od państwa...jak zwykle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arnold Rydzyk
  • Arnold Rydzyk
  • 24.01.2012 03:52

Zaczęło się od Trwam, a skończy się na cenzurze internetu. A potem to już tylko będzie MATRIX.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.