Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24692 miejsce

"Maciej Rewicz" czyli logika specjalisty od katastrofy smoleńskiej

"W koło Macieju!" - chciałoby się krzyczeć czytając kolejne odkrycie eksperta "Macieja Rewicza", który do badania katastrofy lotniczej zaprzęga tylko swoją logikę. To przecież wybitny historyk, no i od czasu do czasu pasażer linii lotniczych.

"Maciej Rewicz" (nie mylić z Macierewiczem) to historyk, który bierze się za wyjaśnienie katastrofy lotniczej, czyli swojej własnej teorii. Dwa i pół roku po katastrofie, a Maciej z uporem rasowego historyka, broni wymyślonej przez siebie teorii ogromnego wybuchu. Ostatnio powołał grupę wybitnych ekspertów, jak np. mechanik budowli lekkich konstrukcji przestrzennych, ekspert w dziedzinie skutków wybuchów i działania materiałów wybuchowych, wraz z 2 innymi ekspertami. To ta grupa Macieja doszła do wniosku, że "eksplozja jest jedynym logicznym wytłumaczeniem katastrofy smoleńskiej".

Dziwne to badanie katastrofy lotniczej na podstawie zdjęć fotograficznych i logiki nie popartej materiałami źródłowymi. Lecz to właśnie ta logika kazała wycofać się z teorii sztucznej mgły, którą na początku lansowano. Poniedziałkowe i wtorkowe mgły, sparaliżowały ruch na polskich lotniskach, pokazują nam jak dba się o życie pasażerów. To te mgły spowodowały, że nawet na Okęciu przez kilka godzin nie lądowały samoloty, a przecież Okęcie wyposażone jest znacznie lepiej niż smoleńskie lotnisko. Może ekspert Maciej potrafi wyjaśnić, przy pomocy swojej logiki, dlaczego: po pierwsze, ten lot się odbył, a po drugie, dlaczego wybrano Smoleńsk, a nie np. Mińsk lub Moskwę. Upór, aby koniecznie właśnie tam wylądować? Czyj to upór, kto się uparł i komu tak bardzo na tym zależało, aby się tam nie spóźnić? Może spec grupa Macieja i to wyjaśni?

Dlaczego ta komisja nie przedstawi tak do końca logicznie działań ewentualnego zamachowca, który musiał sobie zadać wiele trudu, aby w samolocie umieścić materiał wybuchowy? Dlaczego ktoś taki odpala swój materiał wybuchowy dopiero na takiej wysokości, na której załoga nie jest już w stanie obronić się przed katastrofą?

To logiczne wytłumaczenie tej katastrofy przypomina mi logiczne wyjaśnienie powstania ludzkości, na podstawie Biblii. Większość z nas wie, że Bóg najpierw stworzył Adama, a gdy temu się nudziło, dodał mu do towarzystwa Ewę. Normalny mężczyzna sam na sam raczej nie nudzi się ze swoją Ewą, lecz w Raju sytuacja była dość zabawna. Ewa została co prawda stworzona do towarzyszenia Adamowi, ale dalej obydwoje strasznie się nudzili, a to z powodu zakazanego owocu. Bóg ulepił Adamowi inne narządy niż Ewie, lecz oni nawet nie zastanawiali się po co ta różnica.

Do akcji wkroczył więc szatański wąż, który spowodował, że Ewa pokazała Adamowi jak smakuje zakazany owoc. Od tej właśnie pory, wygnani z Raju prarodzice, kochając się, zaczęli zaludniać naszą Ziemię. Czy to nie znaczy, że świat stworzył co prawda Bóg, lecz ludzkość powstała dzięki chytrości złego węża? Przecież gdyby nie wąż, to do tej pory mieszkańcami naszego Ziemskiego Raju byliby tylko Adam i Ewa, od tysiącleci nudzący się wzajemnie. A przecież z Ewą nie można się nudzić, o czym doskonale wie każdy żonaty mężczyzna.

Obie te teorie (moja i "Macieja Rewicza") nie dadzą się jednak logicznie obronić. No to po co kolejne rewelacje "Ekspertów Macieja"?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Romanie!
Ewa zjadła tylko połowę tego owocu z drzewa poznania dobra i zła. Czyli Ewa zjadła to samo dobro a to zlo kazała zjeść Adamowi. To tłumaczy dlaczego wszystkiemu (według Ew) winni są tylko mężczyźni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to Bóg powiedział rozmnażajcie się . A owoc to był poznania dobra i zła .? A Bóg po zjedzeniu go powiedział ze człowiek stal się podobny nam i poznał dobro i zło , ale zagrodził człowiekowi drogę do drzewa żywota aby nie zjadł i nie żył wiecznie jak Bóg , Proszę nie przekręcać słowa Bożego , Bóg powiedział ze jak z niego zjesz to na pewno umrzesz , i to diabeł osiągną ze musimy wszyscy umierać .! Najlepiej by Adam zrobił jakby poszedł i najpierw zjadłu z drzewa żywota.! Pozdrawiam znawce Biblii.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju!
Po co Stwórca wymyślił tą jabłonkę? My od urodzenia bylibyśmy w Raju, no a nasze Ewy, przez całe życie by nam nie wypominały, jak to "Miałam se ja błonkę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.