Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12534 miejsce

Maciej Siembieda - nowe nazwisko w polskim thrillerze

26 kwietnia do polskich księgarń trafi książka "444" Macieja Siembiedy wydana przez Wielką Literę.

okładka / Fot. Wielka LiteraJak czytamy na stronie wydawnictwa: "444" to wciągająca, pełna zagadek i napięcia akcja, bohater o przenikliwym umyśle. Przepowiednia ukryta w obrazie Jana Matejki może zmienić losy świata i twoje...

W 1881 roku Jan Matejko maluje "Chrzest Warneńczyka", który wkrótce stanie się najczęściej kradzionym polskim płótnem. Pasjonującą rozgrywkę o "Chrzest" toczą m.in hitlerowski grabieżca dzieł sztuki, żydowski antykwariusz z Krakowa oraz dyrektor Muzeum Narodowego. Dlaczego?

Tajemnicę obrazu tropi prokurator IPN Jakub Kania. Wpada na trop związku płótna Matejki z islamską przepowiednią arby, według której – co 444 lata czterech wybrańców zyska szansę pojednania islamu z chrześcijaństwem. Jednym z nich jest polski król Władysław Warneńczyk, któremu pojednanie się udało, ale tylko na trzy dni, zanim nie zerwano pokoju w Segedynie. Czy Jakub Kania zdoła wyjaśnić zagadkę obrazu i stawić czoła współczesnej organizacji islamskiej, która zrobi wszystko, aby udaremnić spełnienie przepowiedni?


Maciej Siembieda to trzykrotny laureat "polskiego Pulitzera" (nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) w kategorii reportażu. Od trzydziestu lat prowadzi dziennikarskie śledztwa historyczne. Publikował m.in. w paryskiej "Kulturze", "Polityce", "Odrze" i "Tygodniku Kulturalnym". Tajemnicy "Chrztu Warneńczyka" poświęcił kilkanaście lat. Powieść "444" jest ich rezultatem, łącząc prawdę historyczną z fikcją literacką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie czytałam żadnej książki Dana Browna, jakoś nam ze sobą nie po drodze, ale książka Macieja Siembiedy mi się podobała :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawno na polskim rynku nie widziałam wśród nowości takiej książki, która będzie oparta na faktach historycznych a jednocześnie będzie zawierałą kawał dobrej fikcji – tak się przynajmniej zapowiada, Maciej Siembieda jest reklamowany jako „polski Dan Brown”, zobaczymy, czy to porównanie nie będzie przesadzone

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.