Facebook Google+ Twitter

Maciej Sikała Trio - z potrzeby zmiany brzmienia

Formacja jest bardzo młoda - panowie zadebiutowali na festiwalu w Kołobrzegu w 2011, jednak ich lidera - saksofonistę tenorowego i sopranowego, można uznać za wytrawnego jazzmana.

Maciej Sikała / Fot. EljazzPierwszy sukces osiągnął jeszcze będąc studentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, zdobywając I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1986).

Później wielokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia - jedną z poważniejszych była nominacja do nagrody Fryderyk 2001 za krążek "The Sheep is Found", a także nominacja dla artysty do tejże nagrody w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. W sumie Maciej Sikała nagrał około 40 płyt jazzowych, w tym trzy autorskie (oprócz wymienionej już nagrał „Blue Destinations'” oraz „Another One For...”.

Na swoim koncie Sikała ma współpracę ze znanymi i cenionymi muzykami, np. Leszkiem Możdżerem, Lesterem Bowie, Kenny Wheelerem, Milesem Griffithem czy Billy Harperem.

Jak sam mówi, nowe trio powstało z potrzeby zmiany brzmienia zespołu na bardziej harmonijne. Mają tego dokonać organy – Paweł Tomaszewski, wespół z perkusją - Sebastian Kuchczyński.

Co panowie grają? „Muzyka Tria to współczesny straigh-ahead jazz z bogactwem rytmów, różnego rodzaju metrum, ciekawą harmonią i melodyką tematów” - mówi lider. By przekonać się, kim jest spadkobierca stylistyki Johna Coltrane'a i jak radzi sobie w zespole z młodym pokoleniem polskiego jazzu, koniecznie wpadnijcie do ich występ – 18 października do bydgoskiego Eljazz Clubu o godzinie 20! Sikała Trio wystąpią w ramach 10. Jazz Festivalu.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.