Facebook Google+ Twitter

Maciej Skorża zostanie w Legii i powalczy o Ligę Mistrzów?

Według nieoficjalnych źródeł, nowy kontrakt Macieja Skorży w Legii jest praktycznie przesądzony. Stołeczna drużyna nie odda młodego trenera Lechowi, a ten może powalczyć w następnym sezonie o fazę grupową Ligi Mistrzów dla warszawskiej ekipy.

 / Fot. Новикова Юлия/Creative Commons 3.0Maciej Skorża, to obok Michała Probierza najzdolniejszy trener młodego pokolenia. Wydawało się, że jego zatrudnienie przez najlepiej zorganizowany klub w Polsce jest strzałem w "dziesiątkę".

Tymczasem początki Skorży w stołecznej drużynie nie były łatwe, Legia zawodziła przede wszystkim na swoim stadionie. Nawet zimowy zaciąg nowych piłkarzy nie poprawił gry zespołu.

W pewnym momencie, Skorża już był spakowany, trener pożegnał się też z drużyną. Na jego miejsce miał przyjść Vladimir Weiss. Prezes Walter nie zwolnił jednak Skorży i dzisiaj z dumnie wypchniętą piersią, może powiedzieć, że długofalowa polityka drobnych kroków przynosi wspaniałe efekty. Jakże inaczej prowadzi inny warszawski klub, Janusz Wojciechowski. Obecnie media twierdzą, że zwolnienie Jacka Zielińskiego jest kwestią czasu.

Co Walter wygrał zatrzymując Skorżę?


 / Fot. W24Przede wszystkim to, że Skorża stworzył zespół oparty na polskich piłkarzach, który będzie walczył z powodzeniem w europejskich pucharach. Spotkania ze Spartakiem czy Rapidem pokazały, że Skorża zmierza w odpowiednim kierunku. Okazałe zwycięstwo ze Śląskiem potwierdziło tylko te przypuszczenia.

Skorża może zostać trenerem Legii na lata. Przy nim polska młodzież rozwija się w sposób imponujący, co jest jednym z priorytetów warszawskiego klubu. Co może spowodować, że Skorża odejdzie?

Marzeniem trenera Legii jest poprowadzenie reprezentacji olimpijskiej: "Od najmłodszych lat marzyłem, by być uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich. Gdyby więc ktoś zaproponował mi prowadzenie drużyny, która wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, to zgodziłbym się bez wahania" - powiedział Skorża dla "Przeglądu Sportowego" (nr 56/2012).

Trener Legii pytany o szanse biało-czerwonych na Euro 2012, nie ukrywa swojego optymizmu i prorokuje, że drużyna Franciszka Smudy awansuje do ćwierćfinału.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.